Jak čistit bílé tenisky v pračce: Tipy a triky

Kvartsová pracovní deska může být dokonalým doplňkem kuchyňského interiéru díky svému modernímu vzhledu a odolnosti. Nicméně, jakýkoliv materiál se může postupem času opotřebovat, zvláště když s ním dennodenně manipulujete. Pokud vás trápí skvrny na kvartsových pracovních deskách a nevíte, jak je úspěšně odstranit, pak jste na správném místě. Tento článek vám poskytne nejlepší metody a triky, jak se vypořádat se skvrnami na kvartsových pracovních deskách, aby vypadaly jako nové.
Jak odstranit skvrny z kvartsových pracovních desek: nejlepší metody a triky

Trvalost a odolnost jsou klíčové vlastnosti kvartsových pracovních desek, které je dnes činí nejlepší volbou pro zařízení kuchyně. Ale jakmile se na vaší kvartsovou pracovní desku dostanou nějaké skvrny, ocítáte se většinou v beznadějném stavu. Nezáleží na tom, jak pečlivě si ji vybíráte, kvartsová pracovní deska může být náchylná k některým skvrnám, které vám mohou připomínat, že život prostě není dokonalý. V této příručce se budeme především zaměřovat na nejlepší metody a triky, jak odstranit skvrny z kvartsových pracovních desek. Přečtěte si následující odstavce a zjistěte, jak se můžete zbavit mnoha druhů skvrn, které mohou být na vaší kvartsové pracovní desce.

1. Skvrny z ovoce a zeleniny

Pokud se na vaší kvartsovou pracovní desku dostanou skvrny od ovoce nebo zeleniny, můžete využít mixované řešení vody a octa. Smíchejte vodu a ocet v poměru 1:1 a naneste roztok na skvrnu. Nechte jej působit asi 15 minut, dokud nevidíte, že se skvrna zmenšila. Poté jemně vytřete čistým hadříkem do kruhových pohybů.

2. Skvrny od kávy a čaje

Pokud na kvartsovou pracovní desku vylejete kávu nebo čaj a vytvoří se na ní skvrna, můžete také smíchat roztok vody a octa v poměru 1:1. Naneste roztok na skvrnu a počkejte asi 15 minut. Poté jemně vytřete čistým hadříkem do kruhových pohybů.

3. Skvrny od vína

Možná jste se setkali se situací, když na vaší kvartsovou pracovní desku vylejete trochu vína a vytvoří se skvrna. Nezoufejte. Naneste trochu vodíku na skvrnu a poté vytřete vlhkým hadříkem.

4. Skvrny od mastného jídla

Pro eliminaci skvrn od mastného jídla použijte mycí prostředek na základě amoniaku a vody. Smíchejte vodu a amoniak v poměru 1:1, naneste roztok na skvrnu a nechte jej působit asi 15 minut. Poté jemně vytřete čistým hadříkem do kruhových pohybů.

5. Skvrny od vodního kamene

Voda s vysokým obsahem minerálů může na vaší kvartsové pracovní desce zanechat zubatější skvrny, které jsou stále viditelné i po utření. Pokud se s takovou situací setkáte, můžete využít roztok s vodou a octem. Smíchejte vodu a ocet v poměru 1:1 a naneste roztok na skvrnu. Nechte působit asi 30 minut, dokud se skvrna nezměkne, a pak ji jemně omyjte. Pokud stále vidíte skvrnu, naneste trochu čistého alkoholu (např. vodku) a otřete ji hadříkem.

6. Skvrny od oleje

V případě mastných skvrn je nejlepší použít roztok s alkoholem. Použijte bílý nebo roztok isopropylalkoholu. Navlhčete hadřík roztokem, naneste na skvrnu a nechte působit 30 minut. Poté vytřete čistým hadříkem do kruhových pohybů.

7. Skvrny od barvy

Barvy na kvartsových pracovních deskách nevypadají pěkně. Pokud se taková situace stane, můžete použít aceton. Postupujte opatrně a použijte jen malé množství, abyste se vyhnuli poškození kvartsové desky.

8. Skvrny od papíru na písku

Pokud se vaše kvartsová pracovní deska stala obětí papíru na písku, můžete využít síru v prášku. Naneste síru na skvrnu a nechte ji působit asi 15 minut. Poté opláchněte hadrem a utřete.

Závěr

Je to nevyhnutelné, přestože kvartsová pracovní deska je mnohem odolnější než jiné stoly, stále se mohou objevit skvrny. Ovšem, pokud se jedná o kvartsovou pracovní desku, nemusíte se bát. Využitím našich rad a triků můžete snadno a rychle vyřešit tuto potíž. Použijte jednu z těchto výše uvedených metod a okamžitě se zbavte skvrn na vaší kvartsové pracovní desce.

Podobné příspěvky