Jak čistit bílé slip on vans?

Pokud kojící matka zjistí, že má ucpaný mlékovod, může to být frustrující a bolestivé. Ucpaný mlékovod může vést k hromadění mléka a k úplnému zastavení kojení. Jak odstranit ucpaný mlékovod? Existuje několik způsobů, jak si můžete pomoci zlepšit průtok mléka a udržet kojení. V tomto článku se podíváme na několik účinných metod, které mohou pomoci zlepšit průtok mléka a snížit bolest a nepohodlí způsobené ucpaným mlékovodem.

Jak odstranit ucpaný mlékovod? Není to nic příjemného a ženy, které to zažily, vědí, že to může způsobit neuvěřitelnou bolest. Pokud jste se s tímto problémem setkali, nezoufejte. Existuje řada způsobů, jak ucpaný mlékovod odstranit a zmírnit tak bolest.

Jak poznat ucpaný mlékovod?

Ucpaný mlékovod se projevuje bolestivou tvrdostí v prsu, která se může šířit až do paže. Prsa vypadají a cítí se velmi napjatě. Pokud pohybujete prsy, může to způsobit bolest nebo pocit pálení. Dalším příznakem ucpaného mlékovodu je tekutina vylučovaná bradavkou. Pokud se vylučuje krev nebo hnis, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Příčiny ucpaného mlékovodu

Ucpaný mlékovod může být způsoben mnoha faktory. Mezi nejčastější patří:

– Nastávající matka, která se během těhotenství nebo po porodu snaží kojit, může ucpaný mlékovod způsobit špatné držení dítěte během kojení. Pokud se dítě nedokáže správně zakousnout, může to vést k ucpanému mlékovodu.

– Pokud nastávající matka trpí infekcí prsu, může to vést k ucpanému mlékovodu.

– Pokud máte malý zrůst prsou nebo pokud vaše prsa nejsou dostatečně vyvinutá, může to také vést k ucpanému mlékovodu.

– Ženy, které nekojí, mohou mít ucpaný mlékovod v důsledku hormonálních změn během menstruačního cyklu.

Způsoby, jak odstranit ucpaný mlékovod

Následující způsoby mohou pomoci odstranit ucpaný mlékovod:

1. Kojící poloha a správné držení

Pokud se pokoušíte kojit, zkontrolujte, zda používáte správnou kojící polohu a držení dítěte. Dítě by mělo být blízko prsu a jeho hlavička by měla být přitlačena k vašemu tělu. Pokud máte potíže s kojením, obraťte se na odborníka na kojení nebo na svého lékaře.

2. Horká sprcha

Horká sprcha může pomoci uvolnit svaly a zlepšit průtok mléka. Při sprchování nechte horkou vodu tekoucí na postižené prso po dobu 15-20 minut. Poté postižené prso lehce masírujte a zkuste kojit.

3. Masáže

Jemné masáže postiženého prsu mohou pomoci uvolnit ucpaný mlékovod. Masáže by měly být prováděny směrem k bradavce. Pokud se cítíte bolest, může být užitečné aplikovat horký obklad nebo použít laktaci.

4. Horký obklad

Horké obklady pomohou uvolnit ucpaný mlékovod a zmírnit bolest. Na postižené prso aplikujte horký ručník nebo lahvičku s teplou vodou. Namačkání do vroucí vody je samozřejmě nevhodné, abyste si nezpůsobili popáleniny.

5. Pití tekutin

Dostatečný příjem tekutin pomáhá udržovat správnou hladinu hydratace těla. Dobrou volbou je pití vody, ale můžete také zkusit různé čaje, jako například máta, zázvor, kopr nebo fenykl.

6. Vykašlávání

Vykašlávání může pomoci uvolnit ucpaný mlékovod. Zkuste se tedy několikrát za den nadechnout hluboko a vydechnout zvukem „ha“. Pokud chcete, můžete si přidat i pár krouživých pohybů rameny.

Kdy vyhledat lékařskou pomoc?

Většina případů ucpaného mlékovodu lze řešit doma pomocí výše uvedených způsobů. Pokud se však vaše podmínka zhoršuje, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Měli byste rovněž navštívit lékaře, pokud si myslíte, že je ucpaný mlékovod způsoben infekcí.

Vyhledání lékařské pomoci je nezbytné, pokud:

– Trpíte silnou bolestí a dyskomfortem v prsu.

– Baví se s vámi krev nebo hnis z bradavky.

– Pokud jste si jisti svou podmínkou a raději byste se seznámili s konkrétní terapií, velmi se doporučuje vyhledat odbornou pomoc nebo svého lékaře.

Závěr

Ucpaný mlékovod může být velmi bolestivý a nepříjemný. Pokud se s tímto problémem setkáte, nyní víte, že existuje řada způsobů, jak ho odstranit a zmírnit tak bolest. Pokud se vaše podmínka zhoršuje, vždy vyhledejte lékařskou pomoc. S nápravou ucpaného mlékovodu vám může pomoci nejen váš lékař, ale i poradna s kojením.

Podobné příspěvky