Jak odstranit zácpu v umyvadle koupelny: rychlé a jednoduché tipy

V každé koupelně čas od času narazíme na nepříjemný problém – zácpu v umyvadle. Tento druh zácpy není sice tak závažný jako v kuchyni, avšak určitě nás může trápit. Naštěstí existuje několik jednoduchých a rychlých způsobů, jak se z ní snadno a bez velkého úsilí zbavit. V tomto článku se podíváme na některé z těchto metod a jak je správně používat. Pokud tedy řešíte problém s ucpaným umyvadlem, zůstaňte s námi a dozvíte se více.

Jak odstranit zácpu v umyvadle koupelny: rychlé a jednoduché tipy

Jak zjistíme, že máme zácpu v umyvadle?

Zápcha v umyvadle koupelny může být opravdu frustrující a může se projevit v různých způsobech. Níže jsou uvedeny některé příznaky zácpy v umyvadle:

  • Voda se hromadí v umyvadle a pomalu odtéká
  • Voda se úplně neodtokne z umyvadla
  • Voda se začne vracet do umyvadla po odtoku
  • Neobvyklé zvuky z odtokové roury

Jakmile zjistíte příznaky, je důležité okamžitě jednat.

Jak odstranit zácpu v umyvadle – rychlé a jednoduché tipy

Existuje mnoho způsobů, jak odstranit zácpu v umyvadle koupelny. Následující jsou některé z rychlých a jednoduchých metod, které můžete vyzkoušet doma:

Použijte kombinezon pro ovoce a zeleninu

Jedním z nejjednodušších řešení pro zácpu v umyvadle je použití kombinezonu pro ovoce a zeleninu. Stačí vyjmout kombinezon z obalu, protože se obvykle prodávají v balíčku a umístit je přímo na otvor odtoku v umyvadle. Díky mnoha malým háčkům na kombinezonu, štětiny odkloní zbytky hromadící se v odtoku. Poté stačí zvednout kombinezon a odstranit ze zácpu z umyvadla. Pokud máte v koupelně kombinezon, můžete ho použít i pro umyvadlo.

Použijte sůl, sodu a octovou kyselinu

Pokud potřebujete něco výkonnějšího, můžete vyzkoušet směs soli, sody a octové kyseliny. Smíchejte 1/2 šálku soli a 1/2 šálku sody v misce. Poté přidejte 1/2 – 1 šálku octové kyseliny a dobře promíchejte, dokud nevznikne pasta. Naneste pastu na otvor odtoku v umyvadle a nechte ji působit po dobu 15 – 30 minut. Poté opláchněte teplou vodou.

Použijte minerální vodu

Dalším rychlým řešením může být použití minerální vody. Stačí nalít minerální vodu na otvor odtoku a nechat ji tam působit po dobu 30 minut. Minerální voda pomůže roztavit zbytky z odtoku a uvolnit zácpu.

Použijte vysavač

Pokud máte doma vysavač, můžete ho použít k odstranění zácpy v umyvadle. Uzavřete otvor odtoku s hadicí vysavače a zapněte ho na nejvyšší výkon. Vysavač vysaje zbytky a zácpu z odtoku.

Závěr

Existuje mnoho různých způsobů, jak odstranit zácpu v umyvadle koupelny. Pokud zácpa zůstává i po použití výše uvedených metod, může být problém hlubší a vyžadovat větší zásah. Pokud nevíte, jak na to, můžete si najmout odborníka na koupele a instalace. Nicméně, často jednoduché tipy, jako kombinezon pro ovoce a zeleninu nebo pasta z soli, sódy a octové kyseliny, mohou na odstranění zácpy v umyvadle stačit. Záleží jen na vás, kterou metodu zvolíte.

Podobné příspěvky