Jak správně čistit betonovou příjezdovou cestu

V dnešní době neustále hledáme způsoby, jak minimalizovat vliv našich činností na životní prostředí. Jednou z oblastí, kde můžeme začít, jsou domácí úklidy. Pokud máte dřevěné podlahy, určitě se setkáváte s dilematem, jak je efektivně vyčistit, aniž byste poškozovali prostředí. V následujícím článku se dozvíte, jak přírodním způsobem vyčistit dřevěné podlahy a zároveň chránit své zdraví i planetu.

Jak přírodně vyčistit dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou tradičním místem domácího interiéru a dodávají mu příjemnou a přirozenou atmosféru. Pokud chcete zachovat dřevěné podlahy v dobrém stavu, je důležité je pravidelně čistit. Existuje mnoho přírodních metod, jak můžete dřevěné podlahy jednoduše a bez chemických prostředků vyčistit. Následující tipy a triky vám pomohou s údržbou vašich dřevěných podlah.

1. Klasické vysávání

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak udržet podlahu čistou, je vysávání. Pokud máte vysavač s nástavcem na tvrdé podlahy, neváhejte ho použít. Vyvažte sací sílu na nízkou a pečlivě vysajte prach a nečistoty. Pokud nemáte vysavač, můžete použít koště nebo mop. Pokud používáte mop, dejte pozor na přemokření podlahy a rychlé vyschnutí.

2. Čistící směs na bázi octa

Ocat je skvělým prostředkem na čištění dřevěných podlah. Smíchejte 1/2 šálku octa s 4 litry teplé vody a navlhčete hadřík. Vytřete podlahu, ale nepřehánějte to s vlhkostí. Nechte podlahu dokonale uschnout. Vinegar má také vlastnosti antiseptik, takže pomáhá vyhubit bakterie a plísně.

3. Čistící směs na bázi olivového oleje

Pokud chcete dřevěné podlahy hydratovat a zároveň vyčistit, můžete použít čistící směs na bázi olivového oleje. Smíchejte 1/2 šálku olivového oleje s 1/2 šálku citronové šťávy a pomocí mopu opatrně vytřete podlahu. Nejlepší je použít směs v těch místech, kde je podlaha vystavena nadměrnému opotřebení. Olejová směs umožní ochrání dřevěné podlahy, ale také pomáhá odstranit malé škrábance.

4. Čistící směs na bázi škrobu

Pro bílé dřevěné podlahy je ideální čistící směs na bázi škrobu. Smíchejte 1/2 šálku škrobu s 5 litry teplé vody a pomocí hadříku pečlivě vytřete podlahu. Vysušte podlahu čistým hadříkem, abyste zabránili vodě a vlhkosti vstřebání do podlahy.

5. Čisticí směs na bázi sodovky

Čistící směs na bázi sodovky je účinný prostředek proti skvrnám a nečistotám. Smíchejte 1/2 šálku sodovky s 4 litry teplé vody a navlhčete hadřík. Pečlivě vytřete podlahu a nechte ji uschnout.

6. Pravidelná údržba

Pravidelná údržba je klíčem k tomu, aby vaše dřevěné podlahy vypadaly stále jako nové. Pečujte o své podlahy, při vstupu do domu nosíte boty a podlahy pečlivě čistíte. Zachycujte prachové hadry na vytírání a podlahy vyluxujte jedenkrát za měsíc. V neposlední řadě, udržujte vlhkost na správné úrovni, aby se podlaha nevynechala a nepropadla.

Závěr

Dřevěné podlahy jsou krásné a přirozené, ale vyžadují pravidelnou údržbu. Řada přírodních prostředků může být efektivní pro údržbu a čištění dřevěných podlah. Pokud pravidelně dbáte na údržbu vašich dřevěných podlah, budou vám poskytovat krásnou a příjemnou atmosféru po mnoho let.

Podobné příspěvky