Jak čistit korozi baterií v dálkových ovladačích?

V dnešní době se stále více lidí snaží najít alternativy k chemickým čistícím prostředkům a přejít na přírodní způsoby úklidu a čištění v domácnosti. Pokud máte doma měděné předměty, tak byste mohli být zvědavi na to, jak přirozeně a bez chemikálií čistit měď. Jakmile se naučíte několik osvědčených metod, budete mít dokonalou měď bez potřeby používat tvrdé chemické prostředky. V této příručce se budeme zabývat těmito přírodními metodami, jak docílit špičkově čisté mědi v domácnosti.
Jak přirozeně čistit měď v domácnosti

Měď je stále oblíbenou materiálem v domácnosti kvůli svému vzhledu a odolnosti. Avšak, časem se na ní mohou objevit skvrny a ztrácí tak svůj lesk. Co dělat, když se nám měď zanáší? Následující příspěvek se zaměří na to, jak přirozeně čistit měď v domácnosti použitím běžných předmětů.

1. Citronová šťáva

Prvním pomocníkem při čištění mědi je citronová šťáva. Kyselina citronová, kterou obsahuje, je silný přirozený odstraňovač zbytků a skvrn. Jak na to? Vymačkejte čerstvé citrony a smíchejte šťávu s teplou vodou. Potom navlékněte rukavice, namočte měděné nádobí nebo dekorace do směsi a nechte lázeň působit několik minut. Poté opláchněte měď teplou vodou a otřete do sucha.

2. Ocet a sůl

Dalším přirozeným čističem mědi je směs octu a soli. Sůl zvýší abrazivitu, zatímco ocet rozpustí nečistoty a skvrny, takže tyto dvě ingredience dohromady tvoří skvělý čistící prostředek. Jak tedy na to? Smíchejte 1/4 šálku soli s 1/4 šálku bílého octa a tvořte z toho pastu. Poté namočte houbičku nebo kus hadříku do této pasty a aplikujte ji na mědi. Počkejte 5-10 minut a potom měď důkladně opláchněte, znovu osušte a politujte.

3. Ketchup

Překvapivě, ketchup na vaší mědi bude fungovat jako zabiják skvrn. Ketchup obsahuje octovou kyselinu, která je kyselější než rajčata samotná, čímž sníží pH a rozpuští zbytky a skvrny. Namočte kus látky nebo houbičku do ketchupu a aplikujte na měď. Poté nechte působit 5-10 minut, opláchněte měď vodou a setřete do sucha.

4. Soda

Soda bikarbona je multifunkční a skvělá na čištění mědi. Jak na to? Smíchejte sodu bikarbonu a vodu, aby vznikla pasta, a důkladně ji promíchejte. Naneste tuhle mixturou na měď a nechte ji působit asi 15 minut. Opláchněte měď čistou vodou a osušte ji kuchyňským hadříkem.

5. Polštáře z mědi

Polštáře z mědi mohou zdobit vaši domácnost, ale když se stanou špinavými, je důležité umět je dobře vyčistit. Proces čištění mědi je stejný jako pro ostatní kovy, nicméně měď může být citlivější na chemikálie. Použití jemného šamponu nebo tekutého mýdla je v pořádku. Namočte hadřík do směsi vody a mýdla, a poté jemně čistěte polštáře s mědí. Opláchněte polštáře v čisté vodě a osušte je.

Závěr

Měď je krásný kov, ale nevyhnutelně dojde ke znečištění. Pokud ale víte, jak přirozeně čistit měď v domácnosti, máte klíč na úspěšné čištění bez použití agresivních čisticích prostředků. S citronovou šťávou, octem a solí, kečupem, sodou a vodou máte všechny ingredience pro dokonalou domácí péči o měďové prvky v domě.

Podobné příspěvky