Jak se zbavit kruhu v toaletní míse?

Chtěli byste se zbavit kruhu v toaletní míse? Trápí vás neustálé čištění této části koupelny? Pokud se vám zdá, že nic nepomáhá a kruhy se stále objevují, nezoufejte. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak se zbavit těchto nepříjemných skvrn a udržet vaši toaletu stále čistou. Přečtěte si následující tipy a uvidíte, že čistá toaleta může být snadná a rychlá úloha.
Jak se zbavit kruhu v toaletní míse?

Kruhy v toaletní míse jsou běžným problémem mnoha lidí. Často vznikají kvůli tvrdé vodě, špatnému čištění nebo způsobu používání toalety. Tento článek vám poradí, jak se zbavit těchto kruhů a mít vaši toaletní mísu opět čistou.

Používejte méně mýdla

Za první způsob, jak se zbavit kruhů v toaletní míse, lze uvést používání menšího množství mýdla. Pokud použijete příliš mnoho mýdla, může se mýt ze stěn vaší toaletní mísy a vytvářet kruhy. Doporučuje se používat menší množství mýdla než obvykle. Pokud to funguje, můžete postupně zvyšovat množství používaného mýdla a sledovat znovu, zda se objeví kruhy.

Vysoký obsah vápníku vodou

Někdy jsou kruhy v toaletní míse způsobeny vysokým obsahem vápníku v místní vodě. Pokud se vám to zdá být problémem, můžete zkusit použít vodu z jiného zdroje nebo voda se speciálním filtrem. Pokud taková možnost není k dispozici, můžete použít speciální čističe, které se prodávají ve vašem místním obchodě s domácími potřebami.

Používejte čisticí prostředky

Používání čistících prostředků je dalším způsobem, jak se zbavit kruhů v toaletní míse. Doporučuje se používat speciální prostředky, které jsou určeny pro tento účel. Můžete rovněž použít běžnou kyselinu chlorovodíkovou, kterou najdete ve většině obchodů s domácími potřebami.

Použijte kartáč

Kartáč je nezbytnou součástí vaší boje proti kruhům v toaletní míse. Pokud máte kroužky v toaletní míse, pravidelné a důkladné čištění je klíčem k odstranění tohoto problému. Kroužky mohou být odstraněny kartáčem z toalety. Doporučuje se použít kartáč po každém použití toalety. Pokud máte problémy s tvrdými nebo rezavými kroužky, použijte speciální kartáč pro toaletu, který bude mít silnějšíopory.

Použijte bicarbonát sodný

Bicarbonát sodný je další skvělý produkt pro odstranění zubových kruhů v toaletní míse. Bicarbonát soda se používá na odstraňování skvrn a zubového kamene, protože má enzymatické a abrazivní vlastnosti. Na rozdíl od běžného čistidla na záchodovou mísu nebude bicarbonát sodný poškozovat vaši keramiku. Smíchejte odpovídající množství vody a sodovky a několik minut namažte toaletní mísy.

Na závěr

Kruhy v toaletní míse nejsou nic příjemného, avšak existují jednoduché a levné způsoby, jak se tohoto problému zbavit. Zkuste menší množství mýdla, vyčištěte toaletu častěji kartáčem a použijte speciální prostředky na čištění toalety, jako je kyselina chlorovodíková. Pokud se vaše problémy s kruhy v toaletě nevyřeší, zkuste použít bicarbonát sodný nebo kontaktujte odborníka na úpravu vaší místní vody.

Podobné příspěvky