Jak správně vyčistit travertinovou podlahu?

Pokud vlastníte iPhone, pravděpodobně víte, jak důležité je udržet váš telefon v bezpečí před malwarem a spywarem. Spyware je nebezpečný software, který může sledovat vaši činnost na telefonu, shromažďovat vaše osobní informace a ovládat různé funkce za vašimi zády. Proto je důležité, abyste věděli, jak se zbavit spywaru na vašem iPhonu a chránit se před ním. V této příručce se dozvíte, jak odstranit spyware z vašeho iPhonu a jak se bránit proti tomuto nebezpečnému softwaru.

Jak se zbavit spywaru na vašem iPhonu?

Spyware je nežádoucí malware, který může být nainstalován na vašem iPhonu. Tento druh malware se může instalovat na vašem zařízení neopatrným stisknutím odkazu nebo otevřením nedůvěryhodného odkazu nebo položky. Spyware může být potencionálně nebezpečné, protože může sledovat vaši činnost na internetu, shromažďovat vaše citlivé údaje, jako jsou hesla a bankovní údaje, a ještě více. V tomto článku se dozvíte, jak se zbavit spywaru na vašem iPhone.

1. Použijte anti-spyware software

Existuje mnoho anti-spyware software na trhu, který může pomoci objevit a odstranit spyware z vašeho zařízení. Jedním z nejlepších anti-spyware aplikací pro iPhony je Malwarebytes. Tato aplikace je zdarma ke stažení z App Store a dokáže odhalit a odstranit malware a spyware ze zařízení.

2. Aktualizujte operační systém na nejnovější verzi

Každá verze operačního systému iOS obsahuje zabezpečení, které chrání vaše zařízení před různými zranitelnostmi. Mějte tedy operační systém vašeho iPhonu vždy aktualizovaný. Pokud se na vašem zařízení objevily zranitelnosti, Apple je zpravidla při aktualizaci opraví.

3. Opatrně stahujte aplikace

Spyware se může nainstalovat na vaše zařízení skrze nedůvěryhodné aplikace. Proto je důležité stahovat aplikace pouze z oficiálního App Store. Pokud stahujete aplikace z neznámých zdrojů, je pravděpodobnost, že do vašeho zařízení se nainstaluje škodlivý software velmi vysoká.

4. Kontrolujte oprávnění aplikací

Novější verze iOS nabízejí podrobnější kontrolu nad oprávněními, která si aplikace vyžadují. V systému iOS máte také možnost kontrolovat, jakým aplikacím danou funkci chcete dovolit používat. Pokud aplikace vyžaduje oprávnění, ke kterému nemá důvod, buď ji odstraňte, nebo jí nespouštějte.

5. Vymazání dat

Můžete smazat všechna data ze svého iPhonu a nastavit jej jako nové, čímž očistíte zařízení od škodlivého software. Veškeré data můžete zálohovat na iCloud a poté smazat všechny soubory z vašeho zařízení.

Závěr

Spyware může představovat závažné bezpečnostní problémy pro majitele iPhone. Pokud si nejste jistí, zda vaše zařízení je napadeno spyware, měli byste použít anti-spyware software a aktualizovat operační systém na poslední ni. Vyvarujte se instalace neznámých aplikací a nechte pouze opravdu důležité aplikace, které skutečně potřebujete. A pokud je nutnou, můžete vždy vymazat data a začít s čistým začátkem.

Podobné příspěvky