Jak vyčistit zažhavený hrnec? Nejlepší tipy a triky

Většina z nás ví, že čistota je základem zdravého života. To platí i v případě našich nejmenších, pro které je důležité mít čisté a hygienické prostředí. Jedním z nejčastěji používaných doplňků pro děti, zejména při cestování, jsou autosedačky. Mezi ty nejoblíbenější patří Nuna Pipa, kterou je nutné pravidelně čistit. Jak na to správně? O tom se dočtete v této příručce.

Jak správně čistit autosedačku Nuna Pipa?

Autosedačka Nuna Pipa patří mezi nejoblíbenější autosedačky v současné době. Je oblíbená především pro svůj moderní a minimalistický design a bezpečnost, kterou poskytuje pro děti. Stejně jako u všech ostatních autosedaček je také důležité myslet na její údržbu a čištění. V tomto článku vám ukážeme, jak správně čistit autosedačku Nuna Pipa.

1. Základní udržování čistoty

Nejdůležitější pro udržení autosedáčky v čistotě je pravidelně ji čistit suchým hadříkem nebo kartáčkem na odstraňování prachu. Doporučuje se provádět tento postup minimálně jednou týdně, aby se zabránilo většímu množství nečistot a prachu v sedáčce.

2. Čištění potahů

Pokud se na potahu sedačky objeví menší nečistoty, jako jsou skvrny od vody nebo nápojů, je nejlepší je co nejdříve odstranit ponořením čistého hadříku do mírně teplé vody a poté pečlivě otřít poškozenou část. Při čištění nechte sedáčku vyschnout při běžné teplotě a nevystavujte ji slunci nebo tepelným zdrojům jako jsou topné tělesa.

Pokud jsou skvrny větší nebo jsou způsobeny například od barvy, potravin, či nečistot, doporučuje se použít vhodný čisticí roztok. Nutno podotknout, že používání chemických čistících prostředků a přípravků může vlivem různé chemické reakce nebo koncentrace vést k nadměrnému poškození, proto se doporučuje vždy předem vyzkoušet prostředek na menší, nenápadnější části sedačky. Pokud je výrobce dodává k sedačce s návodem, je jistotou použít právě takový produkt. Závěrem se doporučuje potahy autosedačky prát v pračce, pokud to dovoluje návod k použití, při nízkých teplotách s minimálním množstvím pracího prášku a bez použití aviváže.

3. Údržba popruhů

Popruhy jsou nejdůležitější částí autosedačky ohledně bezpečnosti dítěte. Proto se rozhodně nedoporučuje použít chemickou přípravu při čištění popruhů, protože může dojít k poškození struktury materiálu a tím i bezpečnosti. Pokud se na popruhu sedačky objeví nečistoty, použijte vlhký hadřík nebo kartáček na odstraňování vrstvy skvrn. Pokud se nečistoty zacvaknou do popruhů, nechte je i sám vyschnout.

4. Údržba autosedačky Nuna Pipa

Kromě čištění samotné autosedačky je důležité věnovat pozornost i jejímu celkovému stavu a fungování. Pamatujte na to, že autosedačky jsou náchylné k mechanickému poškození, proto se doporučuje kontrola sedačky zejména po dopravních nehodách nebo zasažení předmětem. Pokud si všimnete, že sedačka je poškozená nebo v ní není možné zajištění dítěte, rozhodně je nutné ji vyměnit za novou.

Celkově vzato, udržování a čištění autosedačky Nuna Pipa není nijak zvlášť složité, pokud dodržíte základní pravidla a používáte ještě vhodné prostředky. Sedačka podléhá určitým pravidelným kontrolám a jednoduchým úpravám, díky čemuž může poskytovat optimální bezpečnost pro vaše dítě uvnitř auta.

Podobné příspěvky