Jak vymazat historii vyhledávání v Safari na počítači Mac

Pokud jste majitelem notebooku s dotykovým displejem, pravděpodobně se setkáváte se znečištěním obrazovky častěji než u běžného notebooku. Proto je důležité vědět, jak správně čistit dotykový displej, aby nedošlo k poškození povrchu a zvýšení rizika koroze. V následujícím článku vám poradíme, jak na to.

Jak správně čistit dotykový displej notebooku?

V dnešní době se mnoho lidí spoléhá na své notebooky. Ty jsou plné aplikací a funkcí, které z nás dělají produktivní jedince. Dotykové displeje jsou velmi oblíbené a snadno manipulovatelné. Proto je důležité vědět, jak je správně čistit, abychom zajistili jejich optimální výkon a prodloužili jejich životnost.

1. Použijte správný materiál

Při čištění dotykového displeje notebooku je obzvláště důležité použít správný materiál, abychom zajistili bezproblémové fungování. Doporučuje se použít mikrovlákno a speciální čistič na displeje, který by měl být na bázi izopropylalkoholu.

Je důležité vědět, že určitý typ materiálu, jako jsou papírové ubrousky, není vhodný pro čištění dotykového displeje. Tyto materiály mohou zanechat na displeji nevzhledné stopy a zamezit správnému fungování při kontaktu s prsty.

2. Vypněte notebook a odpojte ho od napájení

Při čištění dotykového displeje notebooku je důležité zcela vypnout notebook a odpojit ho od napájení. Tímto krokem zajistíme, že se nestane žádné poškození při kontaktu s vodou a jinými kapalinami.

3. Ujistěte se, že je dotykový displej zbaven prachu a nečistot

Před tím, než začnete čistit dotykový displej notebooku, ujistěte se, že je zbaven prachu a nečistot a je suchý. Nevhodné prostředí při čištění může zcela poškodit dotykový displej.

Naneste speciální čistič na displej a opatrně ho setřete mikrovlákenným hadříkem. Nedoporučuje se čisticí prostředky na bázi amoniaku, které mohou zanechat fleky na displeji.

4. Použijte správnou techniku čištění

Vždy je důležité použít správnou techniku čištění při manipulaci s plátnem a čističem. K tomu patří rovnoměrné nanášení čističe na displej a opatrné utírání mikrovlákenným hadříkem bez použití přílišného tlaku.

Také si dejte pozor při čištění kraje displeje, kde se nacházejí výklenky. Toto místo může být náchylné k vytváření nečistot a usazenin.

5. Čistěte displej pravidelně

Pravidelné čištění dotykového displeje notebooku je nutností. Pokud si tak nevyrobíte zbytečné potíže s jeho fungováním a výkonem. Doporučuje se provádět čistící proceduru jednou týdně.

Závěr

Pokud správně postupujete při čistění dotykového displeje notebooku, můžete se těšit na jeho optimální výkon a prodloužení životnosti. Jak to zvládnout s lehkostí, naznačujeme výše. Pamatujte na použití vhodného materiálu, vypnutí notebooku a odpojení ho od napájení a správnou techniku čištění. Pravidelné čištění je nutností pro zachování nesporného využití dotykového displeje notebooku.

Podobné příspěvky