Jak správně čistit látkové sedadla v autě

Většina z nás tráví v autě spoustu času a naše sedadla jsou vystavena prachu, znečištění a zpoceným zádům. Pokud nechcete působit dojmem špinavého a neupraveného vozu, měli byste se naučit, jak správně čistit látková sedadla v autě. V tomto článku se dozvíte nejen nejlepší způsoby, jak se vypořádat s nečistotami, ale také jak zabránit tomu, aby se na vašich sedadlech vytvářely skvrny a zápach.
Jak správně čistit látkové sedadla v autě

Látková sedadla jsou uvnitř vozidla skvělým místem pro usazení a cestu zpříjemní řidiči i pasažérům. Bohužel se nevyhnou špíně, skvrnám a nepříjemnému zápachu. Proto je důležité vědět, jak kvalitně čistit látková sedadla a udržovat je čistá. V následujícím článku se dozvíte tipy na jak čistit látková sedadla v autě.

1. Připravte se na čištění

Před tím než začnete čistit sedadla, zbavte se z auta všech nezbytných věcí a odstraňte špínu a prach. Poté, co máte sedadla čistá, můžete začít čistit. Ujistěte se, že máte dostatek čistících prostředků, hadříků a vodního důkazu.

2. Odstraňte větší nečistoty

Pokud se na sedadle nachází větší skvrny, jako jsou například zbytky jídla nebo pití, odstraňte je co nejdříve. Použijte hadřík nebo houbu namočenou do vody a důkladně je vyčistěte. Pokud se skvrna neodstraní, použijte speciální čistící prostředky určené pro látková sedadla.

3. Používejte správné čistící prostředky

Látková sedadla v autě vyžadují speciální ošetření, aby byla udržována čistá a bez zápachu. Proto je důležité používat správné čistící prostředky pro látková sedadla. Vyhněte se používání tvrdých čisticích prostředků a raději zvolte méně agresivní produkty.

4. Vysávejte sedadla

Vysávejte sedadla pomocí malého vysavače, který je uzpůsobený pro čištění auta. Tak budete schopni odstranit většinu nečistot, jako jsou prach či kameny, které se mohou usadit v látkových sedadlech. To je u velké části skvrn a nečistot klíčové.

5. Ošetřete sedadla

Poté, co sedadla vysajete, naneste speciální čistící prostředky na látková sedadla a nechte působit několik minut. Pokud jsou některé oblasti díky čistícím prostředkům mokré, nechte je uschnout přirozenou cestou. Po vysušení látkových sedadel můžete použít štětec a opatrně ošetřit látky. Poté sedadla vysajte znovu a jsou jako nová.

6. Provětrejte interiér auta

Po dokončení čištění látkových sedadel v autě nezapomeňte interiér vyvětrat. Otevřete okna nebo dveře a nechte všechny zbylé zápachy vypařit.

S látkovými sedadly v autě obvykle pracujte lépe profesionálové. Pokud i přesto nejste spokojen s čistotou svých látkových sedadel, vyhledejte odbornou pomoc a kromě čištění dbejte na pravidelnou údržbu, jako je praní látkových sedadel před sezonou (např. před zimou nebo před letním teplem).

Závěr

Aby Váš interiér vypadaly jako nový, je důležité dokonale čistit všechny součásti vozu včetně látkových sedadel. Dodržujte návody výrobců produktů a postupy na čištění a ošetření tkanin a sedadel. Díky správnému postupu můžete udržovat své sedačky v dokonalé čistotě a pohodě. Zařazením správných postupů do každodenní údržby ušetříte čas i peníze na úpravy. Vyzkoušejte tyto tipy a vaše látková sedadla budou vypadat jako nová.

Podobné příspěvky