Jak čistit bílé Nike boty se síťovinou

Správná hygiena uší je velmi důležitá pro zachování zdraví a pohodlí každého člověka. Jednou z nejdůležitějších částí péče o uši je čištění nových prorostlých dírek v uších. Pokud se touto činností začnete zabývat správně, předejdete mnoha nepříjemnostem, jako jsou infekce, hnisání a dokonce i ztráta sluchu. V této příručce se dozvíte, jak správně čistit nové prorostlé dírky v uších, abyste dosáhli nejen čistoty, ale i zdraví a pohodlí.

Jak správně čistit nové prorostlé dírky v uších

Nové dírky v uších, které si necháme propíchat, potřebují zvláštní péči a čištění. Zde je několik tipů, jak na to správně.

Připravenost

Abyste mohli nové dírky v uších správně čistit, musíte být připraveni. Zajistěte si dezinfikovanou vatovou nebo gázovou tyčinku, kterou použijete k čištění. Vyhněte se použití kapesníků nebo vaty, které mohou zanechat vlákna v uších a způsobit infekci. Ruce si umyjte nebo si je dezinfikujte. Zajistěte si klidné a čisté prostředí k čištění, kde nebudou rušení.

Čistící postup

Při čištění nových dírek v uších je důležité postupovat opatrně a přesně. Není vhodné dotýkat se dírek s nečistýma rukama a při manipulaci s ušima bychom měli být velmi opatrní, abychom zamezili zavlečení bakterií do vnitřku ucha. S otvorem v uchu manipulujte pouze vatovou nebo gázovou tyčinkou, kterou nejdříve navlhčíte vodou, sterilním roztokem nebo roztokem soli. Poté jemně vyčistěte okolí dírky a špičku, dokud se bude objevovat zaschlé krvácení. Tyčinku pak vhodíte do odpadního koše a nenecháte ji ležet v blízkosti ostatních předmětů.

Hygienická opatření k zamezení infekčního rizika

Hygiena hraje v prevenci infekčních onemocnění extrémně důležitou roli. Proto je důležité naučit se správný postup čištění tak, abychom ušetřili ušní dírky před všemi nežádoucími mikroby. Základem je příprava na čištění, jako např. umyté ruce nebo použití roušky. Vyzkoušejte vypláchnout ušní dírky čistou vodou a osušit je pečlivě měkkým ručníkem. Nepoužívejte alkoholové nebo antiseptické roztoky, které by mohly dráždit jemnou a citlivou tkáň dírkového otvoru.

Tipy na prevenci infekčních onemocnění

Aby nedocházelo k infekci nových prorostlých dírek v uších, je třeba předem naslouchat pokynům odborníka, který dírky propichuje, a číst si o prevenci infekcí.

Následující tipy vám pomohou minimalizovat riziko infekce:

-Neotírejte si uši při normálním čištění

-Nepoužívejte vodu při čištění uší

-Nepoužívejte například kosmetiku (poměkčovače, masky), které vaši kůži hrozí dráždit

-Nenoste při spaní velká uší náušnice s okvětním kruhem

-Vyhýbejte se potu a prachu a okamžitě nechejte vyměnit prsteny nebo náušnice, které způsobily infekci

-Dejte pozor, abyste ušní dírky při sprchování nebyly v přímém kontaktu s vodou

-Hned po cvičení si polévejte uši čistou vodou

-Vyhýbejte se koupání v bazénech nebo v moři

-V případě bolesti kontaktujte lékaře, který Vám v případě potřeby předepíše antibiotika

Závěr

Nové prorostlé dírky v uších vyžadují opatrnější péči a pozornost, než když již díry jsou uzdravené. Základem správného čištění je následování hygienických opatření a použití sterilních pomůcek. Sledujte rady odborníka, následujte tipy na prevenci infekčních onemocnění a chráníte své uši. Pokud máte jakékoli podezření nebo známky infekce, okamžitě vyhledejte lékaře nebo specialistu, který vám pomůže.

Podobné příspěvky