Jak odstranit rez z černého grilu Blackstone

Pokud máte copánky, může být péče o pokožku hlavy trochu zdlouhavá. Správným čištěním pokožky hlavy s copánky se však můžete vyhnout nepříjemným kožním problémům a udržet své vlasy v dobrém stavu. V následujícím článku se dozvíte, jak správně čistit pokožku hlavy s copánky, aby zůstala zdravá a čistá.

Jak správně čistit pokožku hlavy s copánky

Každým dnem se nám na pokožce hlavy hromadí mnoho nečistot, které mohou způsobit různé problémy s vlasy a pokožkou. Pokožce hlavy, stejně jako celému tělu, prospěje pravidelná hygiena a péče. Lidé s copánky potřebují mít na jejich čištění speciální postup.

1. Použijte správný šampón

Při výběru šampónu si dejte pozor na jeho složení. Pro copánky je důležité vybrat šampón, který vlasy krásně rozčesává a lehce je pročešeme. Pro zdravou pokožku hlavy volte šampony bez parabenů a silikonů, které jsou pro pokožku méně agresivní.

2. Mokré vlasy je dobré přípravit před čištěním

Pokud jsou vlasy hodně zacuchané a zapletené, mohou při čištění způsobit problémy a bolesti. Pokud máte copánky, rozčešte je nejprve, aby se nezamotaly. Pokud jsou vlasy hodně zacuchané, můžete je navlhčit vlažnou vodou a poté roztáhnout přes celou hlavu a učesat je ke konečkům. Tím vlasy protáhnete a lehčeji je vyčistíte.

3. Vybrat si správnou teplotu vody

Při čištění copánků je důležité volit teplotu vody. Pokud je voda příliš horká, můžete pokožce hlavy poškodit a vysušit ji. Pokud je voda příliš studená, špatně vymyjete nečistoty a vlasy se budou matovat. Ideální teplota je tedy asi 35-37°C.

4. Masáž hlavy a umyvadla

Při umývání hlavy není jen důležitý výběr správného šampónu, ale i správný způsob mytí. Copánky si lehce masírujte a omyjte celou hlavu od temene po konečky. Pokud vlasy nevznášejí a nejsou zcela osvobozené od nečistot, můžete masírovat i pokožku hlavy, což posílí mikrocirkulaci. Nedbejte na umyvadlo, mělo by být čisté, aby se na vlasech při oplachu nedržely zbytky šamponu.

5. Opláchněte vlasy studenou vodou

Při oplachování použijte mírně studenější vodu, aby se vlasy uzavřely, posílila se krevní cirkulace hlavy a vlasy získaly hezčí lesk. Můžete také využít odvar ze sušené kopřivy smíchaný s vlažnou vodou. Kopřivu ve vodě nechte převařit, následně ji nechte vychladnout a poté vylijte odvar na vlasy a nepláchněte.

6. Kondicionér pro lehké rozčesávání

Po opláchnutí naneste na vlasy kondicionér, který je lehce odmastí a usnadní jejich rozčesání. Pokud máte suché vlasy, kondicionér nenanášejte na pokožku hlavy, aby se tím nepodpořila nadměrná produkce kožního mazu. Kondicionér nechte působit po dobu 5-10 minut a poté ho důkladně opláchněte vlažnou vodou.

7. Dbejte na pravidelnost mytí vlasů

Pro zdraví pokožky hlavy i copánků je důležité dodržovat pravidelnost mytí. Nečistoty se při použití šamponu a kondicionéru během praní neodstraní zcela, vlasy a pokožka hlavy jsou každým dnem vystavovány znečišťujícím látkám. Dbejte na pravidelnost mytí, aby vám copánky zůstaly zdravé, hezké a lesklé.

Závěr

Čistota pokožky hlavy je základem, na kterém stojí zdravé vlasy a kopání. Pokud máte copánky, dbajte na výběr správného šampónu, zachovejte správnou teplotu vody a při mytí vlasy důkladně masírujte. Při opláchnutí použijte mírně studenější vodu a nezapomínejte čerpat z přírody, která není jen krásná, ale zároveň může poskytnout velké množství látek pro zdravé vlasy a pokožku hlavy.

Podobné příspěvky