Jak vyčistit starý penny

Jak správně čistit uši kojence? Tato otázka se často vyskytuje u novopečených rodičů. Správná hygiena uší u dětí je velmi důležitá pro prevenci zánětů a infekcí ucha. V této příručce se budeme zabývat správnou technikou čištění uší u kojenců, abyste mohli být jisti, že vaše dítě bude mít zdravé a šťastné uši.
Jak správně čistit uši kojence?

Jste rodičem novorozeného kojence a nevíte, jak správně čistit jeho uši? Žádný problém! V tomto článku se dozvíte veškeré potřebné informace, abyste mohli správně čistit uši svého kojence a udržet je v dobrém stavu.

Proč čistit uši kojence?

Je důležité udržovat uši kojence čisté a zdravé, protože uší jsou citlivé a snadno se mohou infikovat nebo zanášet. Také mohou být cílem napadení bakterií, virů nebo plísní.

Můžu použít q-tips?

Za žádných okolností byste neměli vkládat q-tip nebo jakýkoliv jiný předmět do ucha kojence. To může způsobit poškození nebo vytvoření infekce, a to dokonce i v uzavřené dutině v uchu.

Jak čistit uši kojence?

Čištění uší kojence by mělo být součástí běžné hygieny vašeho dítěte. Zde je návod, jak správně čistit uši kojence:

1. Připravte všechny potřebné vybavení

Před začátkem čištění si připravte všechny potřebné vybavení. Budete potřebovat čistou vatovou kuličku nebo ubrousek, vodu a octový roztok.

2. Umyjte si ruce

Předtím, než začnete manipulovat s ušima vašeho kojence, si důkladně umyjte ruce mýdlem a vodou. To pomůže zabránit šíření bakterií.

3. Navlhčete vatovou kuličku nebo ubrousek

Namáčejte vatovou kuličku nebo ubrousek do mýdlové vody a vymačkejte přebytečnou tekutinu. Pokud užíváte octový roztok, smíchejte jednu čajovou lžičku octa s jedním šálkem teplé vody.

4. Očistěte okraj ucha

Jemně otřete okraj ucha kojence vatovou kuličkou nebo ubrouskem, abyste odstranili přebytečný ušní maz. Postupujte opatrně a nezačínejte bz perím a nezadírejte dovnitř.

5. Očistěte z vnější hmoty

Teď se dostane ke kritické části. Svatobým vatovou kuličkou postupně očistěte vnější přední části ucha. Postupuje opatrně a hladce. Nikdy nechte vatovou kuličku dozadu.

Pamatujte, že byste neměli pustit přílišné množství vody do uší kojence. Navíc, naprosto neřešte pokud z uší kojence vytéká kapička ucha. Je to normální a nemělo by vás to znepokojovat. Pokud máte obavy, obraťte se na svého pediatra.

6. Kdy navštívit lékaře?

Pokud si nejste jistí, jak správně čistit uši svého kojence, nebo máte podezření na infekci, obraťte se na svého pediatra. Infekce ucha se projevuje například zvýšenou horečkou, neklidem, špatným spaním a podrážděností u dítěte.

Pamatujte, že účelem čištění uší je udržování zdravých a čistých uší. Správná údržba pomůže předcházet infekcím a dalším komplikacím. Buďte opatrní a pečliví, a hlavně si nepřivodite okolnostmi stres.

Podobné příspěvky