Jak vyčistit moč z gauče - tipy a triky

Odpadový mlecí stroj je obvykle nejvíce využívaným spotřebičem v kuchyni. Jeho účelem je rozdrtit potravinové odpadky, které by jinak skončily v koši. Aby váš odpadový mlecí stroj fungoval optimálně a zabraňoval nepříjemným zápachům, je důležité pravidelně ho čistit. V tomto článku se dozvíte, jak na to správně.

Jak správně vyčistit odpadový mlecí stroj

Odpadový mlecí stroj je v moderní kuchyni téměř nezbytností. Dokáže mlet a rozemlet nejen potraviny, ale i drobné zbytky jídla, které po konzumaci zůstanou v dřezu. Tím udržuje kuchyň čistou a hygienickou. Ale abychom mohli mlecí stroj co nejefektivněji využívat, musíme se také o něj řádně starat. Důležitou součástí údržby je čištění. Níže vám poradíme, jak na to správně jít.

Zapojte mlecí stroj

Nejdříve je potřeba mlecí stroj vypnout a odpojit od elektřiny. To je základ bezpečnosti při úklidu. Pokud je možné, zkontrolujte, zda je vše na stroji v pořádku a zda nedochází k vůbec řízenému úniku vody nebo čehokoliv jiného. Každé mletí by tak mohlo být ohroženo.

Usuňte velké kusy

Než se pustíte do samotného čištění, je třeba odstranit větší kusy potravin, které se do stroje dostaly. Ideální k tomu slouží plastová lžíce (ideálněutěrka nepoužijkení). Ty se umístějí pod vaší kuchyňskou linku, a pokud se stane, že se vám do odpadového stroje dostanou větší kusy potravin, tak jimi lopatkou vyrobíte. Kromě toho se také vyhneme případnému zablokování.

Zapište mlecí stroj octem a sodou bikarbonou

Do odpadového mlecího stroje nasypte jednu lžíci sody a lžíci octa. Poslední vypnete a necháte 10 až 15 minut působit. Poté přilijte horkou vodu a nastavte mlecí stroj opakovaným spuštěním. Takto mechanicky vyčistíte vnitřní mlecí části. Pro lepší efekt nezapomeňte použít horkou nebo dokonce vařící vodu.

Poslední úklid

Po dokončení čištění mlecího stroje je potřeba se postarat i o vnitřní a vnější stranu stroje. Použijte k tomu vlhkou utěrku a mildní čisticí prostředek. Dbejte na to, abyste nedopustili vlhkosti. Aby nedocházelo k vývoji plísní.

Závěrem

Je důležité dbát na údržbu a hygienu mlecího stroje. Je to nejen prodloužení jeho životnosti, ale také pro lidské zdraví. Důležitým krokem při čištění je zapnutí a vypnutí stroje a odpojení od elektřiny. Poté houbu do stroje a nechte působit až po 15 min.

Pro lepší mechanický pocit doporučujeme použít plastovou lžíci. Na závěr je třeba provést úklid zvenku i uvnitř stroje použitím mildního čisticího prostředku. V pravidelných intervalech také čistěte sifon a kontrolujte odpadkuv apše. A to nejen v kuchyni, ale celém bytě.

Takto pečující o odpadový mlecí stroj bude dlouhodobě spolehlivý a poslouží vám mnoho let. Dokonce možná zjistíte, že mletí se stane jednou z vašich nejoblíbenějších činností v kuchyni.

Podobné příspěvky