1) Jak správně čistit stěnové klimatizace

Všechny milovníky vaření trápí neustálá boj s tukem a olejem, které se uvolňují během přípravy jídel. Tyto látky se následně usazují na různých místech kuchyně, včetně odsavače kuchyňského ventilátoru. Tato oblast je zvláště důležitá, protože odsává páry a zápachy z vaření, aby udržovala čerstvý vzduch v kuchyni. Pokud ale není pravidelně čištěna, může se zanesením docházet k horšímu proudění vzduchu a nedostatečné funkčnosti. V tomto článku Vám přinášíme několik rad a tipů, jak úspěšně odstranit mastnotu z odsavače kuchyňského ventilátoru a udržet tak svou kuchyni v čistotě.
Jak úspěšně odstranit mastnotu z odsavače kuchyňského ventilátoru

Když vaříme, nevyhnutelně vytváříme mnoho mastnoty a páry. Ty se často usazují na stěnách a kuchyňských náčiních. Kuchyňský ventilátor je zařízení, které nám pomáhá při vaření neutralizovat tuto mastnotu a pár, což vede k čistší vzduchu a nižší hladině znečištění v kuchyni. Avšak, stejné množství mastnoty, které ukládá tento ventilátor, může být příčinou velkého problému, když ho budeme chtít čistit, tak že se odsavač nedává jednoduše vyčistit,. Pro zlepšení funkce a pro prodloužení životnosti zařízení je velmi důležité dbát na to, aby byl kuchyňský ventilátor čistý. Podívejme se tedy, jak úspěšně odstranit mastnotu z odsavače kuchyňského ventilátoru.

Přípravné kroky

Předtím, než začneme s odstraňováním mastnoty, měli bychom se ujistit, zda jsou všechny součásti odsavače vypnuté a ochlazeny. Kromě toho bychom měli mít po ruce saponát a horkou vodu (co nejteplejší, ale ne vroucí), kuchyňský utěr a množství starých novin nebo hadrů, abychom se vyhnuli znečištěním prakticky celé kuchyně při čištění.

1. Odstranění mazlavého filtru

První fází čištění odsavače kuchyňského ventilátoru je odstranění mastného filtru, což je snadná část celého procesu. Většina kuchyňských filtrů můžete snadno sundat. Po odsouhlasení návodu k použití vašeho filtru, odstraňte ho ze zařízení a nasypte ho do horké vody s množstvím saponátu. Nechte ho asi 10 minut k vylehání. Pak ho opláchněte horkou vodou a nechte ho vyschnout. Pokud je proces čištění mastného filtru příliš komplikovaný, zvažte nákup nového filtra.

2. Čištění podstřešní desky a ventilátoru

Dalším krokem je čištění samotného ventilátoru. Odstraňte poklopec ventilátoru a od sukně odstraňte veškerou mastnotu pomocí starého novinového papíru. Pokud je sukně odsuděná pomoci šroubováku, následujte instrukce pro odstranění sukně uvedené v návodu. Poté důkladně otřete vnitřek ventilátoru pomocí kuchyňského utěrky a saponátu s horkou vodou. Poté otřete mokré povrchy suchým utěrkou nebo hadrem.

3. Čištění výdechového otvoru

Poslední část čištění odsavače kuchyňského ventilátoru se týká výdechového otvoru. Během vaření se zasyčí do těchto otvorů mnoho mastnoty, což může vést k upchatí po určité době. Abyste ho vyčistili, vyjměte kryt výdechového otvoru a očistěte již znečištěné oblasti pomocí kuchyňského utěrky nebo hadru namáčeného v saponátu s horkou vodou. Poté otřete mokré povrchy suchým utěrkou nebo hadrem.

Jak dlouho by měl být odsavač vyčištěný?

Po instalaci odsavače by měl být čištěn zhruba každé dva týdny. Pokud se však v místnosti často vaří, měl by být vyčištěn denně, nebo alespoň každý týden. Čím častěji budete svůj odsavač vyčištěn, tím delší bude jeho životnost, výkon a účinnost.

Závěr

Odstraňění mastnoty z odsavače kuchyňského ventilátoru sice vyžaduje trochu práce, ale je to zvládnutelný úkol a k dokonalému výkonu celého zařízení je velmi důležité, abychom věnovali potřebnou pozornost a úsilí pravidelnému čištění. Pokud je to potřeba, nenechte se rozhodnutý nákupem nového filtru nebo vyhledáním odborníka, aby vám pomohl se správnou údržbou vašeho zařízení. Jedině potom může a bude vaše kuchyně fungovat správně, bez nečistot, mastnoty a nepříjemného zápachu.

Podobné příspěvky