Jak čistit vodní filtr na primo vodním zásobníku

Váš počítač neustále shromažďuje soubory a data, která mohou zpomalovat jeho výkon. Pokud si nevšimnete, jak rychle se váš pevný disk naplní, může vám to znepříjemňovat práci. S tím, jak se vytvářejí nové soubory a aplikace, může váš počítač často fungovat pomaleji, zálohování trvá déle a ukládání souborů také. Proto je nezbytné pravidelně provádět úklid na pevném disku. Tento článek vám poskytne deset tipů, jak uvolnit místo na disku a zlepšit tak celkový výkon vašeho počítače.
Jak uvolnit místo na disku: 10 tipů pro snadné čištění

Pokud vaše zařízení začíná více a více nabírat na váze, může být čas uvolnit si nějaké místo na disku. Navzdory tomu, jestliže jste vášnivým uživatelem počítače a nechápete, kam by to mohlo být, následující 10 tipů vám pomůže uvolnit místo a zrychlit váš počítač.

1. Odinstalujte nepoužívané programy

Nejprve se podívejte na seznam aplikací nainstalovaných na vašem počítači. Pravděpodobně máte mnoho programů, které už nikdy nepoužíváte nebo které můžete nahradit jinými, více efektivními aplikacemi. Odinstalujte tyto programy a uvolníte překvapivé množství místa.

2. Vymažte soubory ze svého stolního počítače

Často si ukládáte soubory na svém stolním počítači, protože je to nejjednodušší způsob, jak je najít. Pokud je však váš plochý počítač naplněn soubory, může to nepříznivě ovlivnit výkon vašeho počítače. Přesuňte starší soubory do složek a mějte čistý a organizovaný plochý počítač.

3. Odstraňte staré soubory a zálohy

Staré kopie souborů a úplné zálohy mohou na vašem počítači zabírat mnoho místa. Pokud držíte tyto soubory po mnoho let, vymažte je a uvolníte místo na vašem disku.

4. Lakonizujte velikost vyrovnávací paměti

Když si prohlížíte stránky, jako je Google nebo Facebook, místo je uloženo v paměti vašeho počítače, aby se stránky mohly načítat rychleji. Pokud však nastavíte velkou velikost vyrovnávací paměti, může to být příčinou naplnění vašeho disku. Nastavte velikost na menší částku, aby uvolnili místo na vašem disku.

5. Vyhledejte a vymažte dočasné soubory

Vaše zařízení ukládá soubory dočasného uložiště, aby se rychleji načetly. Tyto dočasné soubory postupně vsak mohou zabírat mnoho místa na vašem disku. Vymažte je a uvolněte místo pro další použití.

6. Použijte funkci Clean Up Disk

Windows má vestavěný nástroj Clean Up Disk, který vás napoví, jaké soubory zabírají nejvíce prostoru na disku. Použijte tuto funkci, aby vás informovali, co můžete odstranit.

7. Komprimujte staré soubory

Komprese je způsob, jak snížit velikost souboru. Pokud máte velké soubory jako filmy nebo ověřovací zálohy, může být užitečné je komprimovat, aby zabírali méně místa na vašem disku.

8. Použijte cloudové úložiště

Vytvořte si účet v oblaku a přenesite své soubory do cloudu. Tím se nevyhnutelně uvolní nějaké místo na disku. Všechny soubory můžete přistupovat a sdílet z více zařízení, což je další výhodou cloudového úložiště.

9. Vyprázdněte koš

Předměty v koši na vašem počítači stále zabírají místo na disku, dokud nejsou smazány. Vyprázdňte často koš a nestavte se, že obsahuje důležité soubory, které potřebujete vrátit.

10. Vypněte nepotřebné služby

Některé služby a funkce počítače mohou být aktivovány, když je používáte, ale nepoužívají se často. Jednoduše je vypněte, aby ušetřili nějaké místo na disku a zlepšili výkon vašeho počítače.

Jak uvolnit místo na disku: Shrnutí

Uvolnění místa na disku vám umožní rychlejší a hladší zážitek s počítačem. Odezvy vašeho počítače mohou být pozitivní, bez projevování pomalejšího výkonu. Následujte tyto tipy a ujistěte se, že máte dostatek místa na disku k uložení svých nejnovějších souborů. Pokud se jednoho dne budete chtít vrátit k potížím, ke kterým vás v tuto chvíli informujeme, můžete se vrátit a použít některý z tipů, který jsme vám zde poskytli.

Podobné příspěvky