Jak efektivně čistit peloton doma

V dnešní době jsou velké množství dat běžné a sbírají se stále rychleji. Pokud se někdy setkáte s nedostatkem místa na disku při používání iMovie, může to být velmi frustrující. Čím více souborů ukládáte, tím více místa na disku zabírají. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak uvolnit místo na disku a zlepšit tak výkon vašeho počítače. V tomto článku se zaměříme na některé z nejpoužívanějších způsobů, jak uvolnit místo na disku při používání iMovie.
Hlavní problém, který může uživatele aplikace iMovie potkat, je nedostatek místa na disku. Pokud tedy máte plný disk a potřebujete vytvářet nové projekty, je tedy nutné odstranit některé soubory, které již nepotřebujete. Tento proces se však nemusí zdát na první pohled jednoduchý, protože iMovie neposkytuje příliš mnoho možností pro úpravu úložiště. V následujícím článku podrobně rozebereme, jak uvolnit místo na disku v aplikaci iMovie.

Jakým způsobem iMovie ukládá projekty?

Než se ponoříme do procesu uvolňování místa na disku v iMovie, je potřeba znát způsob, jakým aplikace ukládá projekty. Pro vytvoření projektu v iMovie se používá tzv. knihovna projektů. Všechny projekty, které vytvoříte, budou uloženy v této knihovně. Tato knihovna se obvykle nachází v aplikaci iMovie ve složce Dokumenty.

Pokud vytváříte projekty v iMovie, aplikace automaticky vytvoří náhledy, které jsou uložené v samostatné složce s názvem „iMovie Library“. Tyto náhledy zabírají značné místo na disku, protože jsou ukládány v rozlišení 1080p nebo 4k. Důležité je si uvědomit, že i když odstraníte projekt z knihovny projektů, náhledy zůstanou na disku. Proto je důležité je také odstranit ručně.

Jak odstranit projekty z knihovny projektů?

– Otevřete iMovie a klepněte na tlačítko „File“ v horním menu.
– Zvolte „Open Library“ a poté „New“.
– Zvolte, kterou knihovnu chcete otevřít a klikněte na tlačítko „OK“.
– Najdete projekt, který chcete odstranit, klikněte na něj a podržte ho.
– Poté stiskněte klávesu „Delete“ na klávesnici.

Tímto procesem projekt odstraníte z knihovny projektů. Nicméně, jak jsme již dříve zmínili, toto neodstraní náhledy projektu, které jsou uloženy v samostatné složce na disku. Proto je důležité také odstranit tyto soubory ručně.

Jak odstranit náhledy projektů?

– Najděte složku „iMovie Library“.
– Klikněte pravým tlačítkem myši na složku se jménem projektu, který jste již odstranili z knihovny projektů.
– Vyberte položku „Show Package Contents“.
– V této složce najdete soubory s příponou „.fcthumbnail“.
– Tyto soubory jednoduše smažte.

Tento proces již odstraní náhledy projektů, které již nejsou v knihovně projektů.

Jak efektivně ukládat projekty v iMovie?

Aby se vám již nemuselo stávat, že máte plný disk a nevíte jaké soubory odstranit, existují některé tipy na to, jak účinně ukládat projekty v iMovie. Pokud máte více než jeden projekt, doporučujeme použití externího úložiště.

Dalším užitečným tipem je použití funkce „Render all“. Tato funkce vytvoří náhledy projektu v nižším rozlišení, což zabere mnohem méně místa na disku. Po dokončení projektu je pak možné náhledy projektu vytvořit v plné kvalitě.

V neposlední řadě je důležité pravidelně odstraňovat staré projekty, které již nejsou potřeba. Pokud používáte iMovie pravidelně, snažte se mít přehled o tom, které projekty již nejsou aktuální a odstraňujte je pravidelně.

V dnešní době, kdy jsou velké projekty běžnou záležitostí, je důležité být schopen efektivně využívat své úložiště. Pokud tedy chcete ukládat projekty v iMovie, je nutné se naučit, jak účinně ukládat projekty a udržovat čistý disk. Doufáme, že tento článek vám poskytl užitečné informace, které vám pomohou uvolnit místo na disku v iMovie.

Podobné příspěvky