Jak odstranit teplovodivou pastu z CPU

Pokud máte iPad, pravděpodobně se vám již stalo, že jste se pokusili stáhnout nebo aktualizovat aplikaci, a při této akci vám začalo docházet místo na zařízení. Tento problém se týká zejména těch iPadů, které mají menší kapacitu než 64 GB. Naštěstí existuje řešení, jak uvolnit místo na vašem iPadu, aniž byste museli kupovat nové zařízení. Tento návod se zaměřuje na mazání ostatního úložiště na iPadu, což může být někdy značně velké a zabírat prostor, který jinak můžete využít pro své potřeby. V článku se dozvíte, jak tento problém vyřešit a jakými kroky je třeba postupovat při mazání ostatního úložiště na iPadu.
Jak uvolnit místo na iPadu: Návod na vymazání ostatního úložiště

Pokud máte problémy s nedostatkem místa na iPadu a rychlým vybíjením baterie, může to být způsobeno přeplněním úložiště. Většina lidí nikdy nevymaže „ostatní“ soubory na svých iPadech, dokud nedojde k nějakému problému. Tento článek vás naučí, jak uvolnit místo na iPadu a zlepšit výkon.

Co je „ostatní“ soubor?

Pod pojmem „ostatní“ se myslí soubory, které nejsou zahrnuty do kategorií hudba, video nebo aplikace. Tyto soubory mohou být bezpodmínečně důležité pro správné fungování iPadu, ale často se jedná o dočasné soubory, cache a záznamy.

Použijte funkci Přehled úložiště

Přehled úložiště nabízí celkový pohled na to, jakou část úložiště používají vaše aplikace. Pokud však chcete podrobnější pohled na konkrétní aplikace, nainstalujte si aplikaci „Cleanup“. Tato aplikace vám pomůže vidět, kolik místa používá každá aplikace a umožní vám snadno vymazat nechtěné soubory.

Odstraňte aplikace, které nepoužíváte

Jestliže máte na iPadu nainstalované několik aplikací, které již nepoužíváte, je nejlepší je odinstalovat. Tím uvolníte nejen místo na úložišti, ale také snížíte zátěž pro baterii.

Skrýt příspěvky v aplikaci Fotky

Aplikace Fotky může být také místem, kde se hromadí soubory, které nevyužíváte a zaberou spoustu místa. Chcete-li se jich zbavit, jednoduše jděte do aplikace Fotky a skryjte nechtěné soubory na ikoně alba. Soubory zůstanou skryty, ale stále budou přístupné v rozhraní pro správu souborů.

Vymažte dočasné soubory

Dočasné soubory a soubory cache zaberou také spoustu místa na iPadu. Tyto soubory mohou být snadno vymazány, které mohou být zobrazeny přímo v části nastavení konkrétní aplikace, nebo pomocí aplikace Cleanup.

Obnovte iPad

Pokud jste všechny výše uvedené tipy použili a stále máte problémy s nedostatkem místa na iPadu, zkuste provést obnovu iPadu. Než však provedete tuto operaci, zálohujte veškerá data. Vymazání nainstalovaného obsahu a systémových souborů pomůže uvolnit velké množství místa na úložišti iPadu.

Jak uvolnit místo na iPadu: shrnutí

Použijte funkci Přehled úložiště ke sledování využití místa na iPadu. Odstraňte aplikace, které již nepoužíváte. Skryjte nepotřebné fotografie a vymažte dočasné soubory a soubory cache. Pokud stále máte problémy s nedostatkem místa, zkuste provést obnovu iPadu.

Ať už použijete jakýkoli z uvedených návodů, uvolnění místa na iPadu pomůže nejen zlepšit jeho výkon, ale také prodlouží životnost baterie. Sledujte pravidelně, jak se místo na vašem iPadu využívá, abyste se vyhnuli opětovnému zbytečnému naplnění prostoru.

Podobné příspěvky