Jak vymazat cookies z prohlížeče

Máte oblíbené bílé tenisky, které se vám již dostaly do špatného stavu? Potřebujete je vyčistit a nevíte, jak na to? Tohle je častý problém mnoha lidí, kteří se snaží udržovat své boty čisté a udržitelné co nejdéle. V této příručce se podíváme na několik osvědčených metod, jak vyčistit bílé tenisky různými způsoby. Zbavte se špíny, nečistot a oživte své oblíbené bílé tenisky díky těmto skvělým tipům.

Jak Vyčistit Bílé Tenisky?

Bílé tenisky jsou skvělé a vyjadřují jednoduchost a čistotu. Bohužel, zatímco nejsou náročné na údržbu samotnou, mohou být náročné na udržení bílé barvy a mohou se brzy začít špinavět a získávat nevzhledné skvrny. Následující článek nabízí několik užitečných tipů a triků, jak vyčistit bílé tenisky a udržet je v perfektní kondici.

1. Příprava

Předtím, než začnete čistit bílé tenisky, je důležité připravit všechny potřebné materiály. Budete potřebovat mísu s teplou vodou, měkkou potírací houbu, kuchyňský prací prostředek s obsahem sody, bílý olejový pastel a čistou utěrku.

2. Odstranění většího množství nečistot

Pokud jsou vaše bílé tenisky velmi špinavé, můžete začít velkým čištěním pomocí měkké houby a kuchyňského prášku s obsahem sody. Nejdříve odstraňte větší znečištění pomocí houbičky a čističe a následně odstraňuje menší skvrny pomocí olejového pastelu.

3. Čištění s měkkou houbou

Měkká houba je nejlepším nástrojem při čištění bílých tenisek. Místo abrazivních prostředků používejte raději měkké houby a ručně krouživými pohyby opatrně setřete špínu z obuvi. Není třeba používat příliš mnoho tlaku, ale bude to nějakou dobu trvat, než bílá barva začne opět vynikat.

4. Čištění s bílým olejovým pastelem

Pokud má vaše bílá obuv menší skvrny, můžete použít bílý olejový pastel, abyste je odstranili. Stačí nabírat určité množství bílého olejového pastelu a pomalu a postupně ho vtírat do místa skvrny. Po nanesení pastelu použijte měkký hadřík k jemnému tření a postupně skvrnu odstraňujte. Pokud jde o potemné oblasti obuvi, olejový pastel je velmi účinný a lze jej používat opakovaně, pokud některé menší skvrny zůstanou.

5. Použití kuchyňského prášku a sody

Pokud máte problém s velkou znečištěním bílé obuvi, můžete použít kombinaci prášku a sody. Do malé misky nalijte teplou vodu a postupně přidávejte kuchyňský prášek a sodu a míchejte, dokud se nevytvoří hustá kaše. Tuto směs naneste na celou plochu obuvi a nechte ji působit po dobu nejméně 30 minut. Poté obuv opláchněte vodou a nechte ji přirozeně uschnout.

6. Bělení obuvi

V případě, že jste již zkoušeli všechny výše uvedené varianty a bílá barva stále nevyniká, můžete použít bělící prostředky. Pamatujte, že je důležité dodržovat návod přiložený výrobcem, aby nedošlo k poškození vašich tenisek.

Krátké shrnutí

Vyčištění bílých tenisek není vůbec složité, nicméně je důležité pamatovat na to, že při čištění kůže a jiných materiálů je nutné jednat opatrně a s citlivým přístupem. Nezapomeňte mít všechny potřebné materiály po ruce a začněte postupně a opatrně vyčišťovat vaše tenisky. Důležité je také očistit tenisky v exteréru, tedy ne pouze v interiérech, abyste se vyhnuli vodním skvrnám. Pokud budete postupovat podle uvedených tipů, vaše bílé tenisky budou blyštět jako nové a zachovají si svou čistotu.

Podobné příspěvky