linen

Čištění klece pro morče je důležitou součástí péče o vašeho mazlíčka. Pokud nečistíte klec pravidelně, může to vést k vzniku zápachu, plísní a bakterií, které mohou způsobit vážné zdravotní problémy pro vaše morče. V tomto článku se dozvíte, jak vyčistit klec pro morče správně, aby byla vaše klec čistá a zdravá pro vaše mazlíčky.
Jak vyčistit klec pro morče

Klece pro morče jsou domovem pro naše malé miláčky. Aby mohly být čisté a hygienické, je nutné je pravidelně čistit. V tomto článku se podíváme na to, jak vyčistit klec pro morče.

1. Co budete potřebovat

Před tím, než začnete čistit klec, se ujistěte, že máte všechno potřebné vybavení. Budete potřebovat následující:

– Vysavač
– Miska na vodu a miska na jídlo
– Čistící roztok
– Hadříky
– Malý koště
– Písek nebo piliny
– A samozřejmě klec pro morče

2. Vysát klec

Prvním krokem při čištění klece pro morče je vysát ji. Vysavačem odsajte veškerý prach a zbytky jídla z klece. Zajistěte, aby se pokud možno nedostal dovnitř morčecího domova. Morčata totiž bývají velmi citlivá na různé druhy prachu a jemné částice, které se v průběhu času nahromadí.

3. Vyměňte podestýlku

Podestýlku byste měli měnit minimálně jednou týdně, či častěji pokud je váš morče špinavější. Při výměně podestýlky se ujistěte, že je v kleci dostatečně hluboká, aby zadržela všechny nečistoty. Můžete použít písek nebo piliny.

4. Umýt misky

Misky na jídlo a vodu byste měli umývat každý den, aby byly vždy čisté a hygienické. Miska na vodu by měla být měněna dvakrát denně a v rámci umývání byste měli používat nejméně jednou týdně čistící roztok. Miska na jídlo by měla být umývána stejně jako miska na vodu, avšak měnit byste ji měli jen po potřebě, například v případě, kdy morče nevychutnává své jídlo kvůli zvětralosti aroma.

5. Umýt klec

Klec by měla být umývána minimálně jednou měsíčně. Můžete použít čistící roztok na bázi octu. S hadříkem důkladně umyte všechny části klece a poté vše dobře opláchněte vodou. Pokud se na kleci nachází nějaké tvrdohlavé skvrny nebo zbytky, můžete použít malé koště.

6. Dezinfikujte klec

Aby byla klec hygienická, měli byste ji pravidelně dezinfikovat. K tomu můžete použít speciální dezinfekční prostředky pro klece pro zvířata. Tyto prostředky pomohou zabít všechny bakterie a choroboplodné zárodky.

7. Zkontrolujte stav klece

Při čištění klece byste měli zkontrolovat její stav. Zajistěte, aby byla klec v dobrém stavu, aby nebyla pro morče nebezpečná. Například, pokud klec ztrácí na pevnosti, může se morče snadno utéct. Mějte tedy na mysli, že bezpečnost je pro vaše morče velmi důležitá.

8. Zpříjemněte klec

Po skončení úklidu se můžete pustit do výzdoby. Užijte si to a rozmisťujte sem tam kousky hraček, jesliček či obrazů. Díky tomu se morčatům bude jistě lépe a bude se jim v kleci líbit.

Jak vyčistit klec pro morče – závěr

V této příručce jsme se podívali na to, jak vyčistit klec pro morče. Důležité je udržovat klec čistou a v hygienickém stavu, aby se vaše morče cítilo dobře a zdravě. Pokud budete mít na vědomí tyto tipy a posíleny potřebnými znalostmi ohledně čištění, budete zajišťovat terapeutické prostředí a vaše zvíře bude vaším nejlepším přítelem na další mnoho let.

Podobné příspěvky