Jak dlouho trvá směnka pokladního?

Dobrý den, v dnešní době se stávají křišťálové karafy stále oblíbenějšími pro servírování vína. Abychom ale mohli vychutnat skutečné aroma a chuť vína, je důležité mít karafu vždy čistou. V tomto článku se zaměříme na postup, jak vyčistit křišťálovou karafu na víno bez poškození jejího materiálu.

Jak vyčistit křišťálovou karafu na víno bez poškození

Úvod

Křišťálová karafa na víno je klenotem každého milovníka vína. Je nejen funkčním předmětem, ale také krásným dekoračním prvkem na stolu. Aby byla karafa vždy v perfektním stavu, je nutné ji pravidelně čistit. V této příručce vám ukážeme, jak na to, aby byla karafa čistá a krásná a zároveň nepoškozena.

Co potřebujete k čištění křišťálové karafy na víno?

Před tím, než se pustíte do čištění karafy, je potřeba si zkontrolovat, zda máte všechny potřebné pomůcky. K vyčištění křišťálové karafy na víno budete potřebovat:

– Horkou vodu
– Mycí prostředek určený na čištění skla
– Čistou hadřík
– Čajovou lžičku
– Jemnou kartáč
– Octovou esenci (volitelné)

Jak na to – postup krok za krokem

1. Naplňte karafu horkou vodou. Karafa by měla být naplněna alespoň ze dvou třetin.

2. Přidejte čajovou lžičku mycího prostředku určeného na čištění skla.

3. Přidejte do karafy jemný kartáč. Tento kartáč si můžete zakoupit v každém obchodě se sklem a porcelánem.

4. Kartáčem důkladně vyčistěte celou karafu. Dbejte na to, abyste do křišťálové karafy nedotýkali žádným tvrdým předmětem, jako je například houbička.

5. Po vyčištění celé karafy vodu vypusťte.

6. Karafu důkladně opláchněte horkou vodou.

7. Pokud jste si nejistí, zda je karafa zcela čistá, můžete použít octovou esenci. Smíchejte 1 lžičku octové esence se 2 šálky vody, vložte roztok do karafy a nechte působit asi 15 minut. Následně opláchněte vodou.

8. Nakonec karafu osušte čistým hadříkem.

Jak nezanechat otisk prstů na křišťálové karafě na víno?

Křišťál je krásný, ale také velmi křehký materiál. Při čištění karafy se často stává, že na ní zanecháte otisk prstu. Jak se tomu vyvarovat?

– Karafu držte vždy za hrnek, ne za krk. Tak se vyhnete tomu, že na karafu zanecháte otisky prstů.

– Pokud se přeci jen na karafě objeví otisk prstu, použijte k odstranění hadřík.

Závěr

Křišťálová karafa na víno je velmi krásným a praktickým doplňkem pro každého milovníka vína. Čištění křišťálové karafy na víno není složité, pokud víte, jak na to. Dbejte na to, aby jste karafu drželi vždy za hrnek, nepoužívali tvrdé předměty, jakými jsou houbičky, a důkladně ji vyčistili mycím prostředkem určeným na čištění skla. Pokud tuto techniku budete pravidelně používat, bude vaše karafa krásná, čistá a nepoškozená.

Podobné příspěvky