Jak efektivně čistit pod klávesnicí na MacBooku

S časem se na matraci usazuje mnoho nečistot a prachu, což může vést k negativnímu vlivu na zdraví spících osob. Proto je důležité pravidelně čistit svou matraci, aby se odstranily nežádoucí bakterie a hmyz. Pokud se chcete naučit, jak vyčistit matraci doma, náš krok za krokem návod Vám přiblíží nejefektivnější postupy, které zajistí čistou a hygienickou matraci.
Jak vyčistit matraci doma: Návod krok za krokem

Matrace hrají velmi důležitou roli při našem spánku. Proto je důležité je udržovat co nejčistší a nejhygieničtější. Abychom vám usnadnili tento proces, přinášíme vám návod krok za krokem, jak vyčistit matraci doma.

Krok 1: Odstraňte povrchové nečistoty

Prvním krokem při čištění matrace je odstranění povrchových nečistot. Použít můžete například vysavač s nástavcem na čalounění. Poradí si tak s odstraněním prachu, vláken a zbytků jídla. Pokud však na matraci máte nějaké větší skvrny, ty nejdříve ošetřete speciálním čistícím prostředkem.

Krok 2: Přírodní čisticí směs

Dalším krokem je vytvoření přírodní čisticí směsi. K tomuto účelu můžete použít jednu šálek jedlé sody, jednu šálek kukuřičného škrobu a pár kapek esenciálního oleje (např. levandule nebo tea tree). Směs důkladně promíchejte a posypte na matraci. Nechte působit minimálně hodinu.

Krok 3: Vysátí čisticí směsi

Po uplynutí jedné hodiny směs vysajte pomocí vysavače. Nezapomeňte použít příslušenství na čalounění, abyste docílili co nejlepšího výsledku. Důkladně se ujistěte, že jste vysáli celou směs z matrace.

Krok 4: Ošetření skvrn

Pokud na matraci máte nějaké skvrny, ty nyní ošetřete. Použít můžete například speciální očistný prostředek na matrace. Pokud však chcete použít přírodní řešení, můžete použít směs jedné části bílého octa a jedné části vody. Skvrny postupně roztírejte hadříkem namočeným v této směsi.

Krok 5: Odsátí skvrn

Po ošetření skvrn nechte všechno vyschnout a následně odsajte čištěním sirky pomocí vysavače. Před použitím vysavače ujistěte se, že jsou všechny skvrny pryč a matrace je plně suchá.

Krok 6: Dezinfekce

Posledním krokem je dezinfekce. Připravte si směs jedné části bílého octa a jedné části vody, pár kapek esenciálního oleje (např. tea tree nebo levandule) a nalijte ji do spreje. Matraci poté rozprašte tuto směsí po celé ploše, ať se dezinfekce co nejlépe roztáhne. Po několika hodinách matraci odsajte vysavačem a můžete si ji opět užít.

Výsledkem budou osvěžená a příjemná vůní matrace, které budete zase s chutí používat. Pokud chcete udržovat svoji matraci v co nejlepší kondici, pravidelně ji čistěte a dezinfikujte. Vaše zdraví vám za to určitě poděkuje.

Podobné příspěvky