Jak vyčistit starožitné šperky - jednoduchý návod

Vysokotlaké čističe jsou ideální pro rychlé a efektivní čištění mnoha povrchů včetně podlahy garáží. Nicméně, možná ne všichni mají takové vybavení k dispozici. Existují však i jiné metody, jak vyčistit podlahu garáže bez vysokotlakého čističe. V tomto článku se podíváme na několik osvědčených postupů pro snadnou a účinnou údržbu podlahy v garáži.
Jak vyčistit podlahu garáže bez vysokotlakého čističe?

Garáže jsou místem, kde se většinou skladují různé nástroje, pneumatiky, jízdní kola, kočárky a další věci, které potřebujeme, ale nemají své místo v domě. Často se ale stává, že v garáži je špína a prach. To může být nebezpečné jak pro zdraví, tak pro vzhled garáže. Jak tedy vyčistit podlahu garáže bez vysokotlakého čističe?

1. Příprava

Před tím, než začnete s úklidem, musíte nejprve prostor v garáži připravit. Všechny věci, které by vám mohly překážet, byste měli odstranit. Tím myslím všechny nářadí, nádobí, nábytek, kočárky, jízdní kola a další věci. Garáž by měla být prázdná. Když bude garáž prázdná, bude se vám mnohem snáze uklízet. Pokud chcete, můžete také rozložit karton nebo noviny, abyste chránili věci, které v garáži necháte.

2. Zametání

Když je garáž prázdná, můžete začít s úklidem. Pokud máte velkou podlahu, můžete ji nejdříve zamést s koštětem. Pokud na podlaze máte spoustu prachu, můžete použít mokré zametání. To znamená, že si namočíte koště do vody a poté jím zametete podlahu.

3. Vysátí

Po zametání je důležité vysátí podlahy. Při vysávání můžete použít klasický vysavač, ale pokud máte vysavač na sucho a na mokro, bude lepší použít mokrou variantu. Pokud jste již podlahu zametli mokrým koštětem, stačí jen použít vysavač na mokro a tak vyčistit podlahu.

4. Čištění

Když je podlaha čistá, můžete si přidat trochu čisticího prostředku. Nejlepší je použít čisticí prostředek určený právě pro garáže. Tyto prostředky mají speciální složení, které umožňuje lepší odstranění nečistot. Prosím, berte na vědomí, že čisticí prostředky pro garáže jsou obvykle velmi silné a nebezpečné pro vaše zdraví, proto je nutné pracovat s nimi opatrně. Pokud nechcete použít silné čisticí prostředky, můžete použít jednoduchý roztok mýdla a vody.

5. Konečná úprava

Když je podlaha spláchnuta, použijte hadr nebo mop na úplné vysušení podlahy. Poté už jenom musíte vrátit věci zpět do garáže.

Závěr

Výše uvedené kroky jsou ideální pro vyčištění podlahy garáže. Pokud dodržíte tyto kroky, vaše garáž bude vypadat mnohem lépe a bude čistá. Pokud se rozhodnete použít vysokotlaký čistič, můžete čistit garáž mnohem rychleji a jednodušeji, ale stojí to více peněz. Proto, pokud chcete ušetřit, raději vyzkoušejte naše rady na čištění garáže bez vysokotlakého čističe.

Podobné příspěvky