Jak čistit koberec bez čističe koberců

Většina kuchyní je vybavena troubou s dvířky ze skla, což umožňuje sledovat proces pečení jídla bez nutnosti otevírat dveře. Nicméně, stejně jako jakékoli jiné skleněné povrchy, mohou se dvířka trouby rychle zanášet různými tipy špíny a tuku. Proto je důležité vědět, jak efektivně a snadno vyčistit skleněná dvířka trouby a udržet je v čistém stavu.

Jak vyčistit skleněná dvířka na troubě?

Skleněná dvířka na troubě jsou velmi praktická. Díky nim můžete sledovat proces pečení nebo vaření, aniž byste museli otvírat dvířka a tím ohrožovat samotné jídlo. Bohužel, po několika použitích se na skle mohou objevit skvrny a zbytky jídla, které se postupně usazují na povrchu. Jak se tedy zbavit nežádoucích zbytků a zanechat skla v dokonalém stavu?

Krok 1: Připravte si nástroje

Než se pustíte do čištění skleněných dvířek na troubě, je důležité mít připravené potřebné nástroje. Budete potřebovat:

  • Papírové ubrousky nebo mikrotenové utěrky. Ty jsou lepší než klasické utěrky, protože nepouští vlákna, které by se potom mohly usadit na skle.
  • Vodku nebo jiný druh alkoholu s vysokým obsahem etanolu.
  • Ocet nebo citrónovou šťávu.
  • Jemné čisticí prostředky.

Krok 2: Opatrně odstraňte zbytky jídla

Než začnete čistit skleněná dvířka, je nutné odstranit všechny zbytky jídla, které jsou na nich usazené. K tomuto účelu můžete použít jemnou houbičku nebo škrabku. Pokud se snažíte odstranit silnější zbytky, můžete použít nástroje z plastového materiálu, které nezpůsobují poškození skla.

Krok 3: Proveďte základní čištění

Po odstranění zbytků jídla můžete začít s čištěním. Nejlepší volbou na toto účely je kombinace alkoholu a vody. Smíchejte vodu s alkoholem v poměru 1:1 a nasypte do rozprašovače. Postříkejte směs na skleněná dvířka a pomocí ubrousku nebo utěrky setřete skvrny. Pokud jste neužili vodku, můžete namísto ní použít alkohol na čištění skel. Je důležité vždy používat jemné čisticí prostředky, které neobsahují drsné chemické látky.

Krok 4: Použijte kyselinu citrónovou nebo ocet

Kyselina citrónová nebo ocet jsou další způsoby, jak vyčistit skleněná dvířka na troubě. Smíchejte 2 lžíce kyseliny citronové nebo octa s půl litrem vody. Opět naplňte rozprašovač a stříkejte směs na sklo. Nechte směs působit asi 10 minut a pak vymažte ubrouskem. Oba prostředky pomáhají odstranit nežádoucí zbytky, zanechávají skleněné dvířka lesklé a čisté.

Krok 5: Pravidelné čištění

Abychom zabránili usazování zbytků jídla a nečistot na skleněných dvířkách, pravidelné čištění je důležité. Stačí používat výše uvedené čističe pravidelně jednou za týden. Pokud se na skleněných dvířkách objeví skvrny nebo zbytky jídla, ihned je odstraňte, aby se nesnažily hůře odstranit.

Závěr

Vyčištění skleněných dvířek na troubě může být snadné, pokud následujete návody na čištění v tomto článku. Pamětajte, že pravidelné čištění je klíčové pro udržení skel čistých a zdravotně nezávadných. Používejte všechny jemné čisticí prostředky a nikdy nezapomínejte na ručníky, které nepouští vlákna. Sledujte tyto kroky a budete mít skleněná dvířka na troubě, která jsou vždy čistá a lesklá.

Podobné příspěvky