Jak čistit uši u psa doma

V každodenním používání jsou štětce na lak na nehty často vystaveny nečistotám a zbytkům laků, což může ovlivnit kvalitu výsledku a prodloužit dobu potřebnou pro dokončení manikúry. Proto je velmi důležité pravidelně vyčistit a udržovat štětec na lak na nehty v dobrém stavu. V následujícím článku najdete pár jednoduchých tipů, jak to udělat.
Jak vyčistit štětec na lak na nehty – jednoduché tipy

Jakmile se rozkročíme a dáme se na lakování nehtů, stávají se štětce pro nanášení laku na nehty pro nás něčím jako nástroji pro stylové umění. Jsou to naše malé kouzelné kousky, které se dotýkají každého nehtu a dávají mu život. Bohužel, tolik používání může brzy způsobit akumulaci starého laku na štětcích, což může vést k jeho špatné kvalitě a ztrátě výkonu. To je ten pravý moment, kdy potřebujeme tipy na to, jak vyčistit štětec na lak na nehty.

Úvod

Neexistuje nic horšího, než mít opravdu dobrý štětec na lakování nehtů a kvůli hromadění starého laku ztratit všechny jeho přednosti. Jakmile je štětec soustavně používán, rychle se stane nepřehledný a jeho taková kvalita není dobrá. Pokud na něj narazíte a přemýšlíte, jak ho vyčistit, odkládáte jeho čištění a nakonec si musíte zakoupit nový. Proto jsou tu některé jednoduché tipy, které vám pomohou vyčistit váš štětec na lak na nehty a chytit se nejnovějších nail art trendů.

Tip č. 1 – Nasákněte štětec do vybydliště

Prvním krokem k čištění štětce na lak na nehty je, že ho musíte namočit do vybydliště. Stačí postavit si sklenici s acetónem nebo nehtovým rozpouštědlem a nechat štětec v ní. Nehtový rozpouštěč pomůže odstranit starý lak až k kořeni štětce. Vložte štětec do sklenice s acetónem nebo nehtovým rozpouštědlem a nechejte ho tam být po dobu 15 minut, aby mohl následně absorbovat všechno staré laky.

Jakmile je štětec namočen, vysuňte ho z nádoby a utřete ho k úplné suchosti. Tím odstraníte jakýkoliv zbytek rozpouštědla a poskytujete mu dostatek čistoty. Pokud během tohoto procesu zjistíte, že štětec stále nevykazuje požadovanou čistotu, doporučujeme tento postup znovu opakovat.

Tip č. 2 – Použijte tekuté mýdlo

Dalším jednoduchým tipem na vyčištění štětce na lak na nehty je použití tekutého mýdla. Stačí přidat trochu tekutého mýdla do misky s teplou vodou a následně do této směsi ponořit štětec.

Potom začněte jemně masírovat štětec, abyste odstranili zbytky laku a nečistot. Dbejte na to, abyste nevystavovali štětec přílišným třením, protože to by mohlo vyvolat jeho poškození. Když vidíte, že štětec se čistí, vytáhněte ho z vody a utřete ho do sucha.

Tento proces dokáže vyčistit štětec od zbytků laku a předcházet dalšímu hromadění.

Tip č. 3 – Použijte ocet a teplou vodu

V obyčejné domácí síni najdete další skvělé řešení na čištění štětců na lakování nehtů. Stačí změknout zbytky laku v octové vodě. Vše co potřebujete získat je jedna čajová lžička bílého octa a jedna polévková lžíce teplé vody. Smíchejte vodu s octem v misky a vložte štětec do směsi.

Potom jemně masírujte štětec, dokud se nevyčistí, a utřete ho ručníkem k dokonalé suchosti. Tento proces dokáže vyčistit štětec a zároveň omezit škodlivé účinky látek na lakování nehtů.

Tip č. 4 – Použijte olivový olej

Jako další tip se doporučuje použití olivového oleje. Stačí nanést trochu olivového oleje na ubrousek a pomalu štětcem projíždět. Poté štětec potřete ubrouskem, abyste odstranili všechny nečistoty a látky na lakování nehtů.

Závěr

Tyto tipy jsou jednoduchým řešením pro vyčištění štětců na lak na nehty. Je důležité rozumět tomu, že každý štětec na lakování nehtů se liší, a proto je důležité najít takové řešení, které nejvíce vyhovuje vašemu štětci. Pokud nevyčistíte své štětce na lak na nehty řádně a bude na nich zůstávat starý lak, může se to projevit jako trvalý problém. Proto vám doporučujeme tyto jednoduché tipy, které vám pomohou přivést vaše štětce zpět do života a udržet je v dobrém stavu pro další lakování.

Podobné příspěvky