Jak správně čistit Magic Keyboard pro bezproblémové použití

Vlastníte MacBook a cítíte, že by již potřeboval důkladnou údržbu? Zápěstí vám bolí pořád od několika hodin posuvného ukazovátka po špinavé obrazovce? Je čas provést důkladnou čištění vašeho MacBooku! V tomto návodu se dozvíte krok za krokem, jak efektivně vyčistit svůj MacBook a odstranit prach, špínu a mastnotu, která se na něm pravděpodobně nahromadila. Naučíte se, jak si udržovat MacBook v čistotě a kdy je potřeba ho vyčistit, abyste mohli užít co nejdelšího a bezproblémového používání. Připravte se, protože vás čeká interaktivní návod na jak vyčistit svůj MacBook krok za krokem!
Jak vyčistit svůj MacBook – návod krok za krokem

Mnoho lidí se bojí vyčištění svého MacBooku, ale přitom jde o relativně jednoduchý proces. V tomto článku si krok za krokem vysvětlíme, jak váš MacBook vyčistit, aby byl znovu jako nový.

1. Vypněte MacBook

Předtím, než začnete s jakoukoli formou čištění, je nezbytné vypnout váš MacBook. To je z toho důvodu, abyste zabránili poškození hardwaru čiťením nebo aby se náhodou něco nedotklo a nespustí se vaše nechtěné aplikace.

2. Očistěte klávesnici

Pokud jste vlastník MacBooku s klávesnicí, měli byste toto místo nejdříve očistit, jelikož každodenní použití klávesnice bývá jednou z největších příčin hromadění nečistot.

Pomocí stlačení jednoho tlačítka se vám dávají k dispozici speciální nástroje pro očistu klávesnic Apple.

Zkuste klávesnici prohnat pomocí bombažových tyčinek namočených v alkoholu. Tyčinky můžete také namočit do vody a pak je jemně vymačkejte. Ale nezapoměňte tyčinku nechat ustát než s ní budete mazat klávesnici.

3. Vyčistěte obrazovku

Po očištění klávesnice se dostáváme k dalšímu důležitému kroku, a to čištění obrazovky. Pro očistu obrazovky můžete použít speciální čisticí prostředky, ale většinou vám postačí jednoduchý hadřík a dostatečné množství čištěné vody.

Jako nejlepší pomůcku tu máte mikrovlákno – speciální druh hadříku na úklid, který nesbírá prach a špínu k sobě, ale lapá ji mezi vlákna.

Je důležité si uvědomit, že máte-li Retina display, tak se jedná o velmi citlivou obrazovku, a tak při čištění musíte být velmi opatrní a jemní.

4. Vyčistěte tělo MacBooku

Když máte očištěnou klávesnici a obrazovku, je na čase vyčistit celé tělo MacBooku. I když se vám to může zdát trochu složité, tak to ve skutečnosti není. Jednoduše si vezměte vlhký hadřík a po zbytek těla Macbooku používejte logo značky jako bod, kde můžete odhadnout, kolik vody na hadřík nalejt.

Pokud máte sklovitý povrch na těle MacBooku, můžete použít opět speciální čisticí prostředky, které by neměly nijak poškodit váš notebook.

5. Očistěte konektory a porty

Konektory a porty jsou jednou z nejcitlivějších částí mai počítači. Proto je nutné jim prokázat zvýšenou pozornost. Mnoho lidí tyto části vůbec nečistí a je to škoda.

Pro očištění konektorů a portů můžete použít zubní kartáček nebo malý štěteček, rozmáznutý v roztoku izopropylalkoholu.

6. Konečný souhrn

Po vyčištění MacBooku zkontrolujte opět všechny části, klávesnice, obrazovku a porty. Jestliže jste velmi opatrní při náročných místech, stojíte o MacBook o něco lépe.

Vyčištění vašeho MacBooku by nemělo být nadměrně komplikované a může vám pomoci prodloužit jeho životnost i snížit riziko poškození hardwaru nebo přenosu škodlivých bakterií.

Díky těmto krokům můžete mít svůj MacBook čistý, zdravý a plně funkční, takže se neostýchejte se do čištění pustit a neuškodí vám to už nikdy!

Podobné příspěvky