Jak efektivně vyčistit počítač od prachu

Vlastníte sušičku prádla a často ji používáte? Pokud ano, určitě víte, jak je důležité udržovat ji v čistotě. Vnitřek sušičky se totiž může rychle zanesen prachem, linty a vlákny z prádla. Tyto nečistoty nejenže snižují výkon sušičky, ale také mohou způsobit poškození vnitřních částí. Jak však vyčistit vnitřek sušičky během pár minut? V tomto článku vám přinášíme jednoduché a účinné tipy, jak udržet vaši sušičku v optimálním stavu.

Jak vyčistit vnitřek sušičky během pár minut

Sušička prádla je praktický pomocník v domácnosti, s níž můžete šetřit čas i energii. Avšak, podobně jako ostatní spotřebiče v domácnosti, i sušička potřebuje pravidelnou údržbu a čištění, aby správně fungovala a jednou za čas se nám do prádla nezačaly dostávat špinavé či nepříjemně páchnoucí kousky oděvů. V tomto článku se dozvíte, jak vyčistit vnitřek sušičky během pár minut, aniž byste museli platit za drahé profesionální čištění nebo kupovat novou sušičku.

Předtím než začnete čistit

Před začátkem čištění se ujistěte, že sušička je vypnutá z elektrické zásuvky a připojení k ní je zcela odpojené. Potom můžete začít s úklidem.

Čištění vnitřních částí sušičky

Korba sušičky

Korba sušičky je chloubou většiny sušiček, neboť je pozinkovaná a jevy se jako mimořádně odolná vůči korozi. Avšak, může se stát že se na ní usadí nečistoty, které mohou způsobit nežádoucí zápach. Postup k čištění korby sušičky je následující:

1. Vezměte mísu nebo vedro s teplou vodou a přidejte trochu neutrálního čistidla a jednu šálek octa.

2. Navlhčete toaletní papír a jemně otřete a vyleštěte celou korbu sušičky.

3. Sušičku nechte uschnout přirozeně nebo ji osušte hadříkem.

Filtrované sítě

Síťové filtry jsou typicky umístěny v zadní části sušičky a jejich úkolem je zachytit přebytečné vlákna, prach a jiné nečistoty, které mohou způsobit narušení práce sušičky. Čištění těchto sítí je nutností a pomůže udržet vysokou účinnosti sušičky.

1. Síťové filtry vyjměte z sušičky

2. Síťové filtry opláchněte pod tekoucí vodou, dokud z nich nevypadne veškerá nečistota.

3. Vložte si sito sítě zpět do sušičky.

Kondenzační sítě

Tyto sítě jsou umístěny u výstupu teplého vzduchu z sušičky. Jejich úkolem je zachytit větší množství prachu a nečistot, aby se nedostaly do klimatizačního prostoru. Čištění kondenzačních sítí je obvykle složitější než filtrovaných sítí a vyžaduje tyto kroky:

1. Odejměte kryt kondenzační sítě.

2. Sítě vyjměte a opláchněte pod tekoucí vodou, dokud z nich nevypadne veškerá nečistota.

3. Kondenzační sítě opláchněte a dekontaminujte.

4. Dejte kondenzační síť zpět a zašroubujte kryt.

Čištění zevních částí sušičky

Zevní části sušičky často zahrnují kontroly, spínače a další důležité části, na které se při čištění nevšímáme dostatečně. Čištění těchto částí není náročné, nicméně poskytuje další ochranu proti nečistotám a bakteriím.

1. Médium pro čištění použijte do misky s teplou vodou.

2. Měkký hadřík namočte do roztoku a pečlivě otřete zevní části sušičky.

3. Kolečka sušičky můžete očistit pomocí kartáčku nebo silného hadříku a odstranit zbytky prachu a špíny.

4. Potom dejte sušičku uschnout přirozeně.

Závěr

Vyčištění sušičky je důležitou součástí jejího udržení a prodlužování její životnosti. Pomáhá to ochránit vnitřní a vnější části před nečistotami a snižuje riziko rozvoje bakterií. S tímto jednoduchým postupem čištění můžete mít svou sušičku stále v dobré kondici a vysoušet prádlo rychle a účinně.

Podobné příspěvky