Jak čistit kávovar: Tipy a triky

Vodní nádrž je nezbytnou součástí každého karavanu či přívěsu. Slouží k uspokojení základní potřeby cestování – pitné vody. Voda, kterou z ní čerpáme, však může v průběhu času být napadena bakteriemi, řasami a jinými znečišťujícími látkami. Proto je důležité pravidelně provádět čištění vodní nádrže, aby byla voda čistá a zdravotně nezávadná. V následujícím článku se dozvíte, jak jednoduše vyčistit vodní nádrž karavanu.
Jak vyčistit vodní nádrž karavanu

Pokud jste majitelem karavanu, musíte zajistit, aby byla voda v karavanu vždy čistá a pitná. Proto je nutné pravidelně čistit vodní nádrž karavanu. V této příručce se dozvíte, jakým způsobem lze vaši karavanovou nádrž vyčistit.

1. Potřebné nástroje a materiály

Předtím, než budete moct vyčistit nádrž karavanu, budete potřebovat několik věcí. Aby bylo možné vodu v karavanu udržet čistou a pitnou, budete potřebovat:

– hadici na napouštění vody
– krabici s hadicí k odsávání vody
– bateriový vrták nebo elektrickou vrtačku
– hadici k odsávání vody
– vysavač
– jar na mazání
– 4 litry vodního peroxidu
– kýblek na odpařování
– kartáč na čištění
– gumové rukavice
– ochrannou masku
– ochranné brýle
– hadici k napuštění vody

2. Vypuštění vody z karavany

Prvním krokem v čištění nádrže karavanu je vypuštění staré vody. Použijte hadici k odsávání vody a připojte ji ke svému nádobí. Potom propojte druhý konec hadice s odsávacím ventilem nádrže.

Když budete mít všechny připojení, nechte vodu vytéct. Může zabrat několik minut, než se nádrž karavanu úplně vypustí.

3. Vyčištění vodní nádrže karavanu

Jakmile se nádrž karavanu úplně vypustí, je čas začít s jejím čištěním. Připravte si kýblek na odpařování a nasypte 4 litry vodního peroxidu.

Poté, co jste vodní peroxid přidali, naplňte nádrž karavanu a počkejte asi hodinu, než necháte peroxid pracovat. Pokud víte, že je karavana značně znečištěna, nechejte peroxid pracovat i více než hodinu.

4. Odsátí peroxidu a vody

Poté, co necháte peroxid pracovat, nechte vodu a peroxid vytečt z karavanové nádrže. Můžete použít hadici k odsávání vody. Jakmile jste vodu vypustili, použijte vysavač, abyste odstranili zbytky vody.

5. Vyčištění vodního filtru

Nyní pojďme ke kontrole vodního filtru. Pokud je znečistěný, může způsobit zhoršenou kvalitu vody. Vyjměte tedy filtr a omyjte ho v čisté vodě. Pokud je filtr poškozený, nahraďte ho.

6. Mazání těsnic a ventilů

Nyní, když jste odstranili filtr, je čas pro jednoduché úkony údržby těsnic a ventilů. Pomocí jaru na mazání naneste malé množství maziva na těsnice a ventily, aby se předešlo jejich tvorbě. Nezapomeňte mazat také o-ring a další oblasti, které mohou způsobit únik vody.

7. Napuštění čisté vody do karavanové nádrže

Nyní, když je karavanová nádrž čistá, můžete ji naplnit čistou vodou pomocí hadice na napájení. Naplňte nádrž vodou, dokud není naplněna vhodným množstvím vody.

8. Test kvality vody

Nakonec, voda musí být testována, aby se zajistilo, že je čistá a pitná. Použijte testovací proužky k testování kvality vody a potvrdte, že je voda v karavanu skutečně čistá.

Závěr

Měli byste být schopni vyčistit nádrž karavanu dle našich návodů. Nyní si můžete užít čistou a pitnou vodu ze své karavanové nádrže a cestovat bez obav. Pokud máte jakékoliv otázky ohledně čištění nádrže karavanu, obraťte se na odborníky na karavany nebo na internet.

Podobné příspěvky