Jak vyčistit zažhavený hrnec? Nejlepší tipy a triky

Pokud jste někdy zapomněli hrnec s jídlem na sporáku a nyní z něj nevypadá příliš přívětivě, nevěšte hlavu! Existuje několik jednoduchých triků, jak se zbavit zažhavených zbytků jídla. V tomto článku se podělíme o nejlepší tipy a triky, které vám pomohou vyčistit hrnec a vrátit ho do původního stavu. Buďte připraveni, že čištění bude vyžadovat trochu úsilí, ale výsledek určitě stojí za to!
Jak vyčistit zažhavený hrnec? Nejlepší tipy a triky

Když vaříme, občas se může stát, že zapomeneme na hrnec na sporáku a ten se pak zažhaví. To nejen vypadá špatně, ale může také narušit povrch a prodloužit čas potřebný k vaření. V tomto článku se naučíte nejlepší tipy a triky, jak vyčistit zažhavený hrnec.

1. Použijte sodu bikarbonu

Soda bikarbona je vynikajícím pomocníkem při čištění zažhaveného hrnce. Stačí do hrnce nasypat několik lžiček sody bikarbony a zalijte vařící vodou. Poté nechte směs působit po dobu 15-20 minut a potom hrnec opláchněte. Pokud je hrnec velmi znečištěný, můžete také použít houbu s drátěným vláknem, kterou naneste na povrch sody bikarbony a opatrně třete.

2. Vyzkoušejte kyselinu citronovou

Kyselina citronová je dalším skvělým nástrojem pro čištění hrnce. Do hrnce nalijte vodu a přidejte několik lžiček kyseliny citronové. Poté nechte směs vařit v hrnci po dobu 10-15 minut. Poté vodu vylévejte a opatrně stačte citronový olej na hrnci. Potom ho opláchněte vodou a otřete hadříkem.

3. Použijte houbu s drátěným vláknem

Houba s drátěným vláknem je dalším skvělým pomocníkem při čištění zažhavených hrnců. Stačí jen trochu vařící vody a houby a opatrně třete povrch hrnce. Buďte opatrní, aby jste nepoškodili povrch hrnce a používejte ji jen v případech, kdy jsou jiné metody nepůsobivé.

4. Vyčistěte hrnec tukem

Další způsob jak vyčistit zažhavený hrnec je pomocí oleje. Na povrch hrnce nanesete trochu oleje a poté ho nechte působit po dobu několika minut. Poté nepoužívejte čisticí prostředky a na povrch hrnce naneste sůl. Tuto směs nechte působit po dobu 15 minut a potom ji opláchněte. Výsledkem by měl být čistý a lesklý hrnec.

5. Dejte přednost přírodním čisticím prostředkům

Když se snažíme vyčistit zažhavený hrnec, často používáme silné čisticí prostředky. Ty sice dokáží účinně vyčistit hrnec, ale mohou být škodlivé pro naše zdraví a pro životní prostředí. Proto doporučuji používat přírodní čisticí prostředky, jako je například ocet a sůl. Tyto prostředky jsou nejen účinné, ale jsou také bezpečné a šetrné k životnímu prostředí.

6. Pravidelně čistěte hrnce

Aby se hrnce nezažehnaly, doporučuje se je pravidelně čistit. Pokud rovnoměrně a pravidelně čistíme hrnce, zabraňujeme vzniku zažhaveného povrchu a prodlužujeme tak životnost našich hrnců.

Závěr

S čištěním zažhavených hrnců není třeba trápit se. Použijte některou z těchto metod a vaše hrnce budou znovu čisté a lesklé. Pokud budete postupovat opatrně a pravidelně čistit své hrnce, je pravděpodobné, že se vám už nikdy nezažhnou.

Ale, pokud jste zažhaveného hrnce už celkově nevyřešili, zjednodušte si práci s čištěním zažhaveného hrnce tím, že okamžitě na suchý a zažhavený povrch hrnce pokládáte několik tenkých plátků brambor. Poté hrnec naplníte vodou a necháte povařit asi půl hodiny. Brambory dobře nasají usazeniny a hrnec pak už jen opláchnete vodou.

Podobné příspěvky