Jak odstranit viry z vašeho iPhonu?

Vyzáblá bižuterie může dodat vašemu outfitu dokonalý dotek elegance a stylu. Nicméně, čas a používání mohou způsobit, že vaše oblíbené kousky se zkřiví a ztratí svůj lesk. Naštěstí existuje způsob, jak přivést vaši bižuterii zpět k životu. Pokud se chcete dozvědět, jak vyčistit zkřivené bižuterii, přečtěte si náš článek a zjistěte, jakým způsobem obnovit své klenoty do původního stavu.
Jak vyčistit zkřivené bižuterii?

Každá žena ví, že bižuterie, ať už jsou to náramky, náušnice nebo náhrdelníky, jsou skvělým doplňkem k oblečení. Bohužel se mohou snadno zkřivit nebo znečistit. Řešením je jejich čištění a upravování. Pokud se chcete dozvědět, jak rychle a snadno vyčistit svou zkřivenou bižuterii, přečtěte si náš článek.

Co bude třeba:

Pro čištění a upravování bižuterie budeme potřebovat:

1. Měkké hadříky

2. Hřeben

3. Kulaté kleště

4. Utěrky

5. Zahradnické nůžky

6. Kbelíky

7. Nádobí na čištění

8. Speciální čističe

9. Vlněné hadry

Jak vyčistit zkřivenou bižuterii:

1. Udělejte předběžnou kontrolu bižuterie – Pokud máte zkřivenou náramek, zjistěte, jak moc je poškozen. Pokud je to jen drobná vada, stačí použít malý kousek měkkého hadříku, který ho vyrovná. Pokud je ale náramek zcela zkřivený, budete potřebovat kleště.

2. Roztáhněte váš náramek – Pomocí kleští pro drahokamy náramek roztáhneme. Kleště po obou stranách náramku stlačte a poté ho zase povolte, abyste ho mohli od sebe oddělit. Kleštěm poté rychle a opatrně roztáhneme náramek. Pokud se to nepodaří, může být potřeba náramek roztavit na nižší teplotě a poté ho vyrovnat.

3. Očistěte bižuterii – Pokud máte šperk snadno znečištěný, můžete ho otřít měkkým hadříkem. Pokud máte ale zaprášenou bižuterii, můžete využít speciální čističe. Vezměte si nádobu na čištění, naštěpte do ní vodu a speciální čistící prostředek. Vložte do ní vaši bižuterii a důkladně ji otřete měkkým hadříkem. Poté bižuterii osušte vlněným hadrem.

4. Oprava bižuterie – Pokud máte zkřivenou bižuterii, případně poškozeného karabinu nebo jiného drobného detailu, zkuste toto. Pokud je poškozený jen karabin, stačí ho vyměnit. Pokud je poškozené vlákno a nebo zapletení podobnětenkou, nechte bižuterii na chvíli namočit do vody a poté ji důkladně vyrovnejte.

Náš tip:

1. Nikdy nečistěte bižuterii zlacenou.

2. Používejte pouze měkké hadříky, abyste nerozpírali drátky.

3. Pokud máte pochybnosti, obraťte se na specialistu.

Nechejte si svoji bižuterii zářit na své kůži a důkladně udržujte její čistotu. Naše tipy vám určitě pomohou.

Podobné příspěvky