Jak čistit štětinovou kartáčovou kefku: praktické tipy a triky

Pokud jste uživatelem systému Windows 10 a máte k dispozici tiskárnu, pravděpodobně vám již nastalo nejedno místo, kdy jste chtěli vytisknout dokument, ale váš tisk se nějakým způsobem zasekl a nyní čeká v frontě. Představujeme vám příručku pro řešení tohoto problému – Jak vymazat frontu tisku v systému Windows 10.
Jak vymazat frontu tisku v systému Windows 10?

Nejednou se stává, že potřebujeme vymazat frontu tisku v systému Windows 10. Ostatně, kdo by neznal situaci, když jsme chtěli něco vytisknout a vypadalo to, že to bude hned hotovo, ale nakonec jsme zjistili, že tiskárna nefunguje. I když ji z grafického rozhraní odpojíme, stále se nic neděje a na tiskovou úlohu se čeká jako na poštu tři týdny. Co s tím dělat? V tomto článku vám poradíme, jak vymazat frontu tisku v systému Windows 10.

Krok 1: Otvřete „Správce tisku“

Prvním krokem k odstranění fronty tisku je otevření „Správce tisku“. Otevření „Správce tisku“ je snadné. Stiskněte klávesy „Windows + R“, otevřete dialogové okno „Spuštění“ a napište do něj „mmc.exe“. Poté klikněte na „OK“, což vás přivede k hlavnímu oknu „Správce konzoly“. Pokud v systému Windows 10 používáte více než jednu verzi, je nutné vybrat správnou verzi.

Krok 2: Otevřete „Frontu tisku tiskárny“

Druhým krokem je otevření „Fronty tisku tiskárny“. Klikněte na „Soubor“ v horní části „Správce konzole“ a vyberte oblast „Přidat/odebrat snap-in“. Poté zvolte „Frontu tisku tiskárny“ a klikněte na tlačítko „Přidat“. Poté se vás systém zeptá, kterou tiskárnu chcete sledovat, zvolte tu, pro kterou chcete vymazat frontu tisku.

Krok 3: Vyprázdněte frontu tisku

Třetím a posledním krokem je vyprázdnění fronty tisku. To je snadné, stačí kliknout pravým tlačítkem myši na položku, kterou chcete odebrat, a zvolit „Vyprázdnit frontu tisku“. Poté se zobrazí okno s otázkou „Jste si jisti, že chcete vymazat tuto frontu tisku?“, Klikněte na „Další“. Fronta tisku je nyní prázdná a připravená na další tisk.

Jak vymazat frontu tisku v systému Windows 10 u více tiskáren

Pokud používáte více tiskáren, může být obtížné určit, která z nich má vyprázdnit frontu tisku. Ve Windows 10 existuje funkce zvaná „Správa zařízení“, která vám umožní zjistit, jaké tiskárny jsou připojeny k vašemu počítači. Přístup ke správě zařízení je snadný. Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ v levém dolním rohu obrazovky a vyberte „Správce zařízení“. Zde můžete vidět všechny tiskárny, které jsou připojeny k vašemu počítači.

Pokud přesto stále nevíte, jakou tiskárnu máte vyprázdnit, můžete také zkontrolovat, kterou z nich jste naposledy použili. Klikněte na „Start“ a poté vyberte „Nastavení“. Potom klikněte na „Zařízení“ a pak na „Tiskárny a skenery“. Zde uvidíte seznam všech tiskáren, které jsou připojeny k vašemu počítači, a můžete zkontrolovat, kterou z nich jste naposledy použili.

Výhody vyprázdnění fronty tisku

Vymazáním fronty tisku v systému Windows 10 zajistíte, že tiskárna bude opět fungovat. Pokud vymažete frontu tisku a tiskárna stále nefunguje, je pravděpodobné, že bude třeba ji odpojit a znovu připojit k počítači. Vyprázdnění fronty tisku je však rychlým a snadným způsobem, jak se zbavit problémů s tiskárnou, a mohou vám tak ušetřit čas a zvýšit efektivitu vaší práce.

Závěr

Vymazání fronty tisku v systému Windows 10 může být velmi snadné, pokud víte, jak na to. Navíc v tomto článku jsme vám poskytli jednoduchý návod na to, jak to udělat. Vyprázdnění fronty tisku vám může ušetřit spoustu potíží a zajistit, že vaše tiskárna bude opět fungovat správně. S nově naberanými znalostmi o tom, jak vymazat frontu tisku v systému Windows 10, byste neměli mít s tiskem problém.

Podobné příspěvky