Jak čistit shagový koberec: nejlepší tipy a triky

Vymazání historie prohlížeče Safari na Macu může být užitečné pro udržení vaší soukromí. Safari ukládá každou navštívenou webovou stránku do historie a může být potenciálně nebezpečné, pokud někdo má přístup k vašemu počítači. V této příručce se dozvíte, jak jednoduše a rychle vymazat historii prohlížeče Safari na vašem Macu.
Jak vymazat historii prohlížeče Safari na Macu?

Historie prohlížeče Safari může být pro mnoho uživatelů Macu citlivá záležitost. V ní se totiž ukládají informace o navštívených webových stránkách, což může být problémom například v případě sdílení počítače s ostatními lidmi nebo z důvodu ochrany soukromí. Proto se dnes zaměříme na to, jak vymazat historii prohlížeče Safari na Macu.

Historie prohlížeče Safari je ukládána pro všechny uživatele počítače, kteří používají tento prohlížeč. To znamená, že pokud se přihlásíte na počítači k účtu s omezenými právy, můžete vidět historii prohlížeče jiných uživatelů. Proto může být vhodné vymazat historii prohlížeče Safari nejen z důvodu soukromí, ale také z důvodu ochrany dat ostatních uživatelů.

Krok 1: Otevření prohlížeče Safari

Prvním krokem, který musíte udělat, je otevření prohlížeče Safari. Pro tento účel stačí kliknout na ikonu Safari, která se nachází v docku nebo v Launchpadu.

Krok 2: Prohlédnutí historie

Jakmile máte prohlížeč Safari otevřený, musíte se podívat na jeho historii. Toho dosáhnete tak, že kliknete v menu na položku Historie a následně vyberete možnost Zobrazit celou historii.

Krok 3: Výběr období

V tomto okně vidíte kompletní historii svých návštěv na internetu. Abychom mohli vymazat historii prohlížeče Safari, musíme se nejprve rozhodnout, jaké období chceme vymazat. K tomu můžeme použít nabídku v pravém horním rohu okna, kterou nalezneme pod názvem Prohlížet. Z této nabídky se kromě období můžete také podívat na návštěvy pouze záložek, session nebo dnešní den.

Krok 4: Vymazání historie

Jakmile máte vybrané období, které chcete smazat, musíte kliknout v menu na položku Historie a následně vybrat možnost Vymazat historii pro dnešní den / Vymazat historii pro tento den a čas. Vyberte požadovanou možnost a poté klikněte na tlačítko Vymazat.

Krok 5: Potvrzení vymazání

Poté, co jste klikli na tlačítko Vymazat, se objeví dialogové okno s otázkou, zda opravdu chcete historii prohlížeče smazat. Pokud s rozhodnutím souhlasíte, musíte kliknout na tlačítko Vymazat historii.

Alternativní způsob vymazání historie

Kromě uvedených kroků existuje pro vymazání historie prohlížeče Safari na Macu ještě jedna alternativa. Tou je použití klávesové zkratky Command + Y, která vás přesune přímo na seznam navštívených webových stránek. Poté můžete na klávesnici stisknout kombinaci Command + A pro označení celého seznamu a následně Command + Delete pro jeho smazání. Poté již pouze potvrďte operaci kliknutím na tlačítko Vymazat historii.

Závěr

Vymazání historie prohlížeče Safari na Macu je poměrně snadné a rychlé. Protože však může být pro mnoho uživatelů citlivou záležitostí, doporučujeme historii pravidelně čistit. Tím zabezpečíte jak svoje soukromí, tak to ostatních uživatelů počítače, kteří by s vaší historií mohli náhodně přijít do styku.

Podobné příspěvky