Jak čistit polštáře

V dnešní době je téměř každý z nás majitelem chytrého telefonu, který nám poskytuje mnoho výhod a usnadňuje nám naše každodenní život. Avšak s tím souvisí i skutečnost, že naše soukromí je často ohrožováno. Využíváte-li internet na svém mobilním telefonu, můžete snadno být sledování nechtěnými stranami. Je proto důležité vědět, jak vymazat historii vyhledávání na mobilním telefonu a zajistit tak své soukromí a bezpečnost. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Jak vymazat historii vyhledávání na mobilním telefonu

Krok 1: Otevřete aplikaci Nastavení

Prvním krokem k odstranění historie vyhledávání na vašem mobilním telefonu je otevření aplikace Nastavení. Tato aplikace by měla být k dispozici na vašem hlavním displeji nebo v nabídce aplikací. Po otevření aplikace Nastavení byste měli vidět seznam různých možností, které můžete upravit, včetně seznamu Aplikace, Účty a synchronizace, Síť a mnoho dalších.

Krok 2: Najděte a klepněte na aplikaci pro prohlížeč

Pokud v telefonu máte nainstalovaný webový prohlížeč, jako je například Google Chrome nebo Mozilla Firefox, budete muset najít tuto aplikaci v seznamu Aplikace. Jakmile ji najdete, klepněte na ni a otevře se vám nabídka s jejími nastaveními.

Krok 3: Najděte a klepněte na volbu „Historie“

Jakmile otevřete mobilní prohlížeč, například Google Chrome, klepněte na tlačítko Menu a vyberte volbu Historie. Zde uvidíte seznam všech stránek, které jste navštívili prostřednictvím prohlížeče na vašem mobilním telefonu.

Krok 4: Vyberte volbu „Vymazat historii“

Celkově máte dvě možnosti: buď můžete smazat celou historii vyhledávání najednou, nebo můžete smazat jednotlivé položky. Pokud chcete smazat celou historii, klepněte na tlačítko Vymazat historii. Pokud chcete smazat jednotlivé položky z vaší historie, klepněte na položku a podržte ji, dokud se nezobrazí nabídka s dalšími možnostmi.

Krok 5: Potvrďte smazání

Pokud jste vybrali možnost „Vymazat historii“, bude po vás telefon požadovat, abyste potvrdili, že opravdu chcete smazat všechny položky z vaší historie vyhledávání. Pokud si to přejete, jednoduše klepněte na tlačítko Potvrdit a vaše historie vyhledávání bude smazána z mobilního telefonu.

Závěr

Vymazání historie vyhledávání na mobilním telefonu může být nutností z hlediska soukromí, například pokud sdílíte telefon s někým jiným nebo si chcete uchovat svou soukromí. Postup je velmi snadný, stačí otevřít aplikaci Nastavení, najít aplikaci prohlížeče, kliknout na historii a poté potvrdit smazání. Ujistěte se, že pečlivě postupujete podle tohoto návodu a zkontrolujte, zda je vaše historie vyhledávání na vašem mobilním telefonu skutečně vymazána.

Podobné příspěvky