Jak čistit zapáchající pračku a zbavit ji zápachu?

Mnoho uživatelů iPhonu se potýká s různými problémy jako zpomalení systému, špatnou odezvou aplikací nebo dokonce s náhlým výpadkem baterie. Tyto potíže mohou být způsobeny přetížením a znečištěnou mezipamětí, což je obvyklá příčina mnoha technických problémů. Proto je nezbytné pravidelně vymazávat mezipaměť na iPhonu. Tento návod vám ukáže, jak postupovat krok za krokem pro odstranění této neviditelné překážky a zlepšení výkonu a rychlosti vašeho iPhonu.
Jak vymazat mezipaměť na iPhonu: krok za krokem návod

Přestože jsou telefony iPhone známé pro své rychlé a optimální výkony, mohou být někdy zpomalené v důsledku nadbytečného mezipaměťování. Mezipaměť je místo, kde systém ukládá krátkodobé soubory a data pro rychlejší přístup. Avšak, pokud se stane, že mezipaměť přetéká, může způsobovat problémy jako zpomalený systém, nízký výkon, selhání aplikací a další. V takovém případě je nejlepší volbou smazat mezipaměť vašeho iPhone. V tomto článku vás naučíme krok za krokem, jak vymazat mezipaměť na iPhonu.

1. Zkontrolujte, kolik místa zabírá mezipaměť

Předtím, než vymažete mezipaměť, je důležité vědět, kolik prostoru zabírá. Nejlepší způsob, jak to zjistit, je použít aplikaci „Uložená“ v nastavení. V této aplikaci se zobrazí, kolik místa využívají systémové soubory, fotografie, videa a další. Pokud si všimnete mezipaměťových souborů, které zabírají větší prostor, pak je čas na smazání mezipaměti.

2. Vypněte iPhone a znovu zapněte

Občas jednoduché vypnutí a opětovné zapnutí iPhone stačí k tomu, aby se vyčistila mezipaměť. Pro vypnutí stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se na obrazovce nezobrazí posuvník se slovem „vypnout“. Posouvejte posuvník na pravou stranu a iPhone se vypne. Poté stiskněte tlačítko napájení a telefon se zapne.

3. Vymažte historii prohlížeče Safari

Prohlížeč Safari také ukládá do mezipaměti data, jako jsou historie prohlížení, kešování a cookie soubory. Tyto soubory mohou být velké a způsobovat zpomalený výkon vašeho iPhone. Abyste vymazali historii prohlížeče Safari, jděte do nastavení, klepněte na položku „Safari“ a vyberte „Vymazat historii a data webových stránek“. Klepněte na „Vymazat data“ a poté otevřete prohlížeč Safari a zkontrolujte, zda se výkon zlepšil.

4. Vymažte data v aplikaci „Uložená“

Aplikace „Uložená“ v iPhone skladuje data z různých aplikací, jako jsou například hudba, podcasty, videa a další. Tyto soubory mohou také způsobovat zpomalení vašeho iPhone. Chcete-li vymazat data v aplikaci „Uložená“, jděte do nastavení a klepněte na „Uložená“. Vyberte aplikaci, ze které chcete odstranit data, a klepněte na tlačítko „Vymazat data“. Poté ověřte, zda se po této akci zvýšil výkon vašeho iPhone.

5. Vymažte aplikace, které již nepoužíváte

Pokud máte na iPhone spoustu aplikací, pro které už nemáte použití, vymažte je. Tyto aplikace zabírají velkou část mezipaměti a způsobují zpomalení vašeho iPhone. Chcete-li vymazat aplikaci, podržte ikonu aplikace, dokud se neobjeví „X“ v pravém horním rohu. Klepněte na „X“ a potom klepněte na „Vymazat“. Opakujte tento postup pro všechny aplikace, které již nepoužíváte.

6. Vymažte všechny soubory v mezipaměti

Pokud se už dříve pokusily předešlé kroky o vymazání mezipaměti, a nebyly úspěšné, můžete pokračovat ručním vymazáním všech souborů v mezipaměti. Chcete-li to udělat, musíte napřed vypnout iPhone. Poté stiskněte a podržte tlačítko „Hlasitostní dolů“ a tlačítko napájení současně po dobu 10 sekund. Poté uvolněte tlačítka a nechte iPhone restartovat.

Po restartu iPhone stiskněte a podržte tlačítko „Hlasitostní dolů“, dokud se nezpřístupní hlavní obrazovka. Poté spusťte aplikaci „Uložená“ a vyberte položku „System“. Klepněte na „Mezipaměť“ a podepište se na vymazání mezipaměti.

Závěr

Vymazání mezipaměti na iPhone může pomoci k odstranění problémů s výkonem a zlepšení rychlosti telefonu. Použijte tyto jednoduché kroky, abyste mohli vymazat mezipaměť na vašem iPhone. Pokud se po těchto krocích nepodaří problém s výkonem odstranit, měli byste zvážit navštívení servisního střediska Apple, kde vám pomohou s dalšími postupy.

Podobné příspěvky