Jak čistit kanadského husího ptáka: nejlepší tipy a triky

Vymazat všechny údaje z iPhonu může být velmi důležité pro ochranu vašich osobních informací, zvlášť pokud se chystáte prodat nebo darovat svůj telefon někomu jinému. Avšak, jak to provést? V tomto článku si přiblížíme načisto, jak jednoduše a bezpečně smazat všechny data ze svého iPhone.
Jak vymazat všechny údaje z iPhonu

Pokud chcete prodat nebo darovat svůj iPhone, nebo si prostě jen chcete udělat čistý stůl a začít s novou instalací, nejlepší volbou pro vás bude vymazat všechny údaje z vašeho iPhone. V této příručce se dozvíte, jak to udělat krok za krokem.

1. Zálohujte svá data

Než budete pokračovat v procesu mazání všech údajů, ujistěte se, že jste zálohovali veškerá důležitá data. To můžete udělat buď přes iCloud nebo Mac/PC.

2. Odpojte svůj iPhone od všech aplikací

Před tím, než začnete mazat vaše data, ujistěte se, že jste odpojili iPhone od všech aplikací, včetně iCloud, App Store, iTunes a FaceTime.

3. Jděte do Nastavení a klepněte na Obecné

Na domovské obrazovce klepněte na ikonu Nastavení a potom klepněte na Obecné.

4. Klepněte na Obnovení

Na stránce Obecného menu klepněte na Obnovení.

5. Klepněte na Vymazat obsah a nastavení

Na stránce Obnovení se zobrazí několik možností, klepněte na možnost Vymazat obsah a nastavení.

6. Potvrďte svůj výběr

Telefon vás požádá o potvrzení vašeho výběru. Pokud jste si jisti, že chcete vymazat všechny údaje z vašeho iPhone, klepněte na možnost Vymazat iPhone a následně potvrďte tuto akci.

7. Počkejte, než se proces dokončí

Proces smazání všech údajů z telefonu může trvat několik minut. Počkejte, dokud se proces nedokončí a telefon se sám nevypne.

8. Přihlaste se k iCloudu

Po dokončení procesu smazání údajů bude vaše zařízení restartováno. Poté se přihlaste k iCloudu a stažení vašich dat z iCloud se spustí automaticky.

Vždy je důležité mít na paměti, že proces mazání všech údajů z vašeho iPhone nemůže být zcela zpětně proveden. Pokud jste si nejistí, zda chcete tento proces dokonat, měli byste si odložit tento krok a ujistit se, že jste zálohovali data a odpojili se od aplikací, než přistoupíte k vymazání všech údajů.

Podobné příspěvky