Jak čistit nehty pod nehtovou kůžičkou

Plastové předměty jsou dnes nezbytnou součástí našeho života. Bohužel však mohou za určitých okolností ztrácet svou původní průhlednost a stávat se zkalenými. To může být způsobeno například nadměrným používáním, nevhodným skladováním nebo nesprávným čištěním. Pokud se vám to stane, nezoufejte! V dnešním článku vám přinášíme jednoduché tipy a triky, jak zprůhlednit zkalený plast a vrátit mu jeho původní vzhled.
Jak zprůhlednit zkalený plast – jednoduché tipy a triky

Plastové předměty jsou v našem každodenním životě velmi časté. Ale co se stane, když se plastové předměty zkalí? Je to častý problém, ale máme pro vás několik jednoduchých tipů a triků na to, jak zkalený plast opět zprůhlednit.

Jak vzniká zkalení plastu?

Předtím, než se podíváme na způsoby, jak zkalený plast zprůhlednit, je dobré vědět, jak vlastně k zkalení dochází. Plast může zkalit z mnoha důvodů. Například dlouhodobým vystavením slunečnímu záření, použitím agresivních čisticích prostředků nebo ho mohou poškrábat nebo poškodit ostré předměty.

Tipy a triky

1. Ocet a soda

Složky, které máte doma, jsou nejlepší pro čištění a zprůhlednění zkaleného plastu. Smíchejte jednu čajovou lžičku sody do tří deci vody a přidejte několik kapek octa. Směs následně použijte k utírání zkaleného plastu. Nakapejte směs na hadřík a utírejte plast. Poté opláchněte teplou vodou a usušte hadřík.

2. Zahradní hadr

Jemný a podobně jako utěrka pletený hadr, který se používá na mokré a vlhké prostředí v zahradě, může být velmi efektivní na zprůhlednění plastových předmětů. Postupujte stejně jako s ocetnou směsí a utírejte hadříkem plastové předměty.

3. Zahřejte vodu

Horká voda může pomoci odstranit zkalení z plastu. Nalijte horkou vodu na zkalený plast a opatrně ho otřete hadříkem. Opakujte několikrát, dokud nebude plast zase zcela průhledný.

4. Odstraňovač nátěrů

Odstraňovač nátěrů je další možnost, jak se zbavit zkalení. Naneste malé množství odstraňovače nátěrů na utěrku a opatrně ho přejíždějte po zkaleném plastu. Opravdu opatrně a pomalu dělejte kruhové pohyby, aby nedošlo k poškození plastu. Poté opláchněte a usušte hadřík.

5. Zahřejte fénem

V poslední řadě můžete zkusit ohřát zkalený plast fénem na vysoké teplotě po dobu několika sekund a horkým utěrkou ho opatrně otřete. Opět, buďte velmi opatrní, aby nedošlo k poškození plastu!

Lesklá plastová okna, talíře, ubrusy atd. vypadají nejlépe, když jsou zcela průhledné. Pokud vám načas nevyjde údržba či výměna plastových předmětů, zkuste tyto jednoduché tipy a triky, jak zkalený plast zprůhlednit. Buďte však velmi opatrní, abyste plast nezničili pomocí agresivních prostředků nebo nedostatečné údržby.

Podobné příspěvky