Jak čistit kondenzační podložky u mopů

V dnešní době jsou mopové s kondenzačními podložkami velmi populární. Tyto podložky jsou vyrobeny z materiálu, který dokáže absorbovat velké množství tekutin a zachovat je uvnitř podložky. Avšak s používáním mopa se tyto podložky postupně znečišťují a ztrácí svou účinnost. Proto je důležité vědět, jak správně čistit kondenzační podložky u mopů, aby byly opět funkční a zvládly svou úlohu v boji s nečistotami.
Jak čistit kondenzační podložky u mopů

Při úklidu domácnosti nás pomáhají mopy, které dokážou vyčistit nejen podlahy, ale i jiné druhy povrchů. Některé mopy jsou navíc vybaveny kondenzačními podložkami, které slouží k absorbování vody a zabraňují tak zanechání nevzhledných stěr na podlaze. Avšak stejně tak, jako všechny čistící pomůcky, i mop vyžaduje pravidelnou údržbu a čištění. V tomto článku se zaměříme na to, jak správně čistit kondenzační podložky u mopů.

Proč je potřeba čistit kondenzační podložky u mopů?

Kondenzační podložky jsou nezbytnou součástí mopu, protože umožňují, aby mop dokázal vysát a absorbovat dostatečné množství vody k účinnému čištění podlahy. Pokud jsou však podložky zašpiněné, mohou negativně ovlivnit výkon mopu a způsobit, že vaši podlahu nebudete moci vyčistit správně. Kromě toho může například nevyčištěná kondenzační podložka způsobit vypadávání vláken.

Jaké jsou nejlepší způsoby na čištění kondenzačních podložek u mopů?

Existuje několik způsobů, jak můžete kondenzační podložky u svého mopu vyčistit. Zde podrobně popíšeme 3 nejlepší postupy:

1. Používání mycích prostředků a vody

Nejdůkladnější způsob jak proběhnout čistění kondenzačních podložek u mopu je použít vodu a mycí prostředek. Zapomeňte na to, že použijete velké množství mycího prostředku – stačí malé množství, které naneste na kondenzační podložku přímo nebo do vroucí vody. Poté smyjte mycí prostředek z kondenzační podložky důkladně pomocí vody. Následně nechte podložky vyschnout na vzduchu při pokojové teplotě. Pokud máte čas, je nejlepší nechat podložky vysušit celou noc před následujícím použitím.

2. Využít parního mopu

Pokud máte doma parní mop, můžete také použít tuto metodu. Po naplnění mopa vodou podle návodu výrobce vezměte speciální mikrovlákno, které se dá po můstku napaření připevnit na mop. Následně použijte parní čisticí funkci a držte mop po povrchu. Takto můžete snadno a rychle vyčistit kondenzační podložky. S tímto způsobem se postaráte o důkladné čištění a navíc ušetříte čas.

3. Použijte alkohol nebo ocet

Za třetí vám představíme metodu čištění pomocí alkoholu nebo octa. Alkohol je perfektním způsobem, jak účinně odstranit zbytky vody, které jsou schopny způsobit problémy, jako jsou například vyzutí podložky, odlupování nebo rozpadání vláken. Ovšem myslíte na to, že jakýkoliv alkohol s vysokým obsahem alkoholu může zničit materiály. Použijte proto stačí běžný dezinfekční prostředek s minimálním obsahem alkoholu.

Octová metoda se osvědčila především u opravdu zanedbaných kondenzačních podložek. Skleničku octu smíchejte s teplou vodou, a z podložek vyválejte nečistoty pomocí běžného kartáčku. Poté opláchněte podložky pod tekoucí vodou a nechte je usušit na vzduchu.

Jakmile jsou vaše kondenzační podložky čisté a suché, můžete pokračovat v čištění podlahy.

Závěr

Jestliže vaše mopové kondenzační podložky jsou čisté a v dobrém stavu, nebudete mít problém využít maximální potenciál vynikajícího čisticího nástroje. Kvalitním a pravidelným čištěním udržíte kondenzační podložky v dobrém stavu, zabráníte tzv. špinavému aerodynamickému efektu a vaše podlahy budou vypadat nejen čistě, ale i jako nové.

Podobné příspěvky