Jak odstranit hlavu mopu s cedrovým držákem

Vytírání podlahy může být pro některé lidi namáhavou a frustrující činností, zatímco pro jiné může být terapeutickým způsobem relaxace. Bez ohledu na to, na které straně této hranice se nacházíte, vytírání podlahy může být správným způsobem, jak udržet domácí prostředí hygienické a esteticky příjemné. V tomto článku se podíváme na osobní zkušenosti a způsoby úspěchu při vytírání podlahy. Pokud se staráte o svůj podlahový povrch a chcete se naučit, jak to můžete udělat efektivně a rychle, přečtěte si dál a zjistěte, jak správně vytírat podlahu.

Jak správně vytírat podlahu: Osobní zkušenosti a způsoby úspěchu

Vytírání podlahy není žádnou vědou, ale přesto mnoho lidí dělá spoustu chyb, když se do toho pustí. Je to hlavně o technice, vybavení a správně zvolených prostředcích. V tomto článku se podělím o své zkušenosti a tipy, které fungují.

1. Vyberte si správnou techniku vytírání

Nejefektivnější technikou vytírání podlahy je tzv. hadrování, při kterém se hadr omotá kolem mopu a namočí v čistícím roztoku. Poté se hadr vytlačí a vytírá podlaha. Hadrování přináší mnoho výhod – hadr se nedrolí, takže nehrozí poškození podlahy, navíc hadr dobře nasákne vodu a vlhkost se rovnoměrně rozloží po podlaze.

2. Vyberte si správné vybavení

Kvalitní vytírací mop musí být vyroben z kvalitních materiálů a musí držet dobře v ruce. Je důležité, aby měl nepropustný závěs, aby se voda a znečištění nemohly dostat do úchytu. Vhodné jsou také hadry z mikrovlákna – ty jsou sice dražší, ale velmi účinně zachytávají i drobné částice nečistot a zachovávají si své vlastnosti i po dlouhodobém používání.

3. Vyberte si správné čistící prostředky

Zvolte si čistící prostředky v souladu s typem podlahy. Běžné mýdlové vody už nejsou dostačující a navíc zanechávají na podlaze nepěkné stopy. U linolea a PVC se osvědčily čistící prostředky s neutrálním pH, u dřeva pak speciální oleje nebo spreje na bázi vody. Nezapomeňte také na důkladné opláchnutí hadru – zbytky čistícího prostředku by mohly způsobit poškození podlahy nebo jeho znehodnocení.

4. Neoplachujte podlahu

Nikdy neoplachujte podlahu, pokud ještě nevyschla. Pokud na podlaze zůstanou kapky vody, může dojít k trvalému poškození dřeva nebo linolea. Pokud se tedy rozhodnete vytírat podlahu, nezapomeňte vodu dobře vytlačit z hadru a vody používejte minimálně. Po vytírání nechte podlahu volně schnout a nedávejte na ni žádné koberce nebo nábytek, dokud není zcela suchá.

5. Mezitím ošetřete kouty a rohy podlahy

Nezapomeňte na kouty a rohy podlahy, které se mohou špatně čistit. Pro toto místo využijte menší hadr na ruku a pečlivě ho vyčistěte. Pokud se stane, že se v koutku udržela špína, zkuste ji odstranit špachtličkou.

Závěr

Vytírání podlahy není těžké, ale vyžaduje svůj čas a určitou techniku. Snažte se podlahu vytírat pravidelně, minimálně dvakrát týdně. Pokud si nenecháte ujít žádné místo a budete postupovat dle výše uvedených kroků, jistě dosáhnete kýženého výsledku a vaše podlaha bude vypadat jako nová.

Podobné příspěvky