Jak vyprat žmolkovité ručníky a odstranit zápach

Mnoho lidí tráví svůj volný čas v přírodě, ať už při turistice, kempování nebo jiných outdoorových aktivitách. Bohužel se s tím spojuje i vystavení hmyzu a jeho bodnutím, které může být pro někoho velmi nepříjemné. Proto si většina lidí kupuje oblečení s ochranou proti hmyzu. Ale jak se takové oblečení správně pere? O tom pojednává tento článek.
Jak prát oblečení s ochranou proti hmyzu?

Pokud hodláte trávit čas venku v přírodě, určitě už jste slyšeli o ochraně proti hmyzu. Hmyz dokáže být velmi otravný a rušivý zejména v letních měsících. Aby vás hmyz nepoškodil, můžete si pořídit oblečení s ochranou proti hmyzu. Toto oblečení bývá vybaveno speciálními přísadami, které dokáží odpuzovat různé druhy hmyzu.

Jak ale takovéto speciální oblečení udržovat v čistotě? Na to se právě zaměří tento článek.

Použijte správný prášek

První a nejdůležitější krok k udržování oblečení s ochranou proti hmyzu čisté je správný výběr pracího prášku. Některé druhy pracího prášku by mohly snížit účinnost ochrany proti hmyzu. Proto je vždy lepší volit přírodní prací prášky místo těch syntetických. To by mělo udržet ochranu proti hmyzu co nejúčinnější.

Následně se podíváme na několik kroků, jak nejlépe prát oblečení s ochranou proti hmyzu.

1. Napeňťte a namočte oblečení

Před praním v omyjte oblečení v teplé vodě. Následně ho dejte namočit do roztoku vlažné vody a přidáme detergent nebo prací prášek. Do směsi můžeme přidat také trochu octa pro lepší výsledky. Nechte oblečení namočené po dobu asi 30 minut.

2. Ruční praní

Oblečení se snažte prát na ruce, ne v pračce. Při použití pračky hrozí poškození speciálních přísad, které se používají v oblečení s ochranou proti hmyzu, což by mohlo vést k oslabení účinku oblečení proti hmyzu.

Podobně jako u běžného oblečení, při ručním praní snížíte riziko poškození oblečení, protože je jemnější na látku. Použijte jemný detergent a jemně vypružte materiál.

3. Opláchněte

Vodu odtěžte a oblečení promáčkněte. Poté oblečení opláchněte v teplé vodě, dokud voda není jasná až čistá.

4. Nežmoulujte oblečení

Nepoužívejte sušičku na prádlo, protože může poškodit ochranu proti hmyzu na oblečení. Místo toho nechte oblečení volně viset. Pokud máte dostatek místa, můžete oblečení uschnout venku na slunci.

5. Nepoužívejte žehličku

Neužívejte žehličku na oblečení s ochranou proti hmyzu, protože teplo může poškodit speciální přísady v oblečení. Pokud tedy potřebujete oblečení vyžehlit, využijte nižší teplotu žehličky.

Závěr

Takto vypadá správný proces praní oblečení s ochranou proti hmyzu. Jistě, že může vypadat složitě, avšak pokud dodržíme několik pravidel, můžeme si být jisti, že naše oblečení bude plnit svou funkci co nejefektivněji. Pokud vlastníte oblečení s ochranou proti hmyzu, je důležité abyste mu věnovali dostatek pozornosti a v jejích úpravách se řídili uvedenými radami.

Podobné příspěvky