Jak úspěšně vypořádat se s únikem ropy: kroky a doporučené postupy

Látkové pohovky jsou velmi oblíbeným typem nábytku v našich domácnostech. Proto je velmi důležité udržovat je v čistotě a pečovat o ně. Čištění látkových pohovek může být však náročné a často se vám mohou objevit skvrny, které je těžké odstranit. Proto jsme pro vás připravili několik tipů a triků, jak efektivně čistit látkovou pohovku, které vám pomohou udržet váš nábytek v perfektním stavu a prodloužit jeho životnost.

Jak efektivně čistit látkovou pohovku: Tipy a triky

Látkové pohovky jsou v našich obývacích pokojích velmi oblíbené. Krásně doplňují interiér a jsou pohodlné k sezení. Nicméně, pokud máme doma malé děti nebo zvířata, pohovky se brzy stanou cílem fleků a skvrn. V tomto článku se dozvíte, jak efektivně čistit látkovou pohovku a jak se vypořádat s různými druhy skvrn.

Základní pravidla pro čištění látkové pohovky

Před tím, než se pustíme do čištění látkové pohovky, musíme mít na paměti několik základních pravidel. Pokud bychom proti nim nějakomu porušili, pohovka by se mohla trvale poškodit.

  • Nikdy nečistit suchočistícími prostředky. Ty by mohly způsobit nevratné poškození látky.
  • Používejte čisticí prostředky určené speciálně pro látkové pohovky.
  • Vlastní čištění začněte vždy odstraněním většího prachu a nečistot.
  • Používejte měkkou štětku nebo hadřík, abyste pohovku poškrábání nedopřáli.
  • Nepoužívejte příliš mnoho vody. Pohovka se může velmi snadno nasáknout a zabarvit.
  • Časem je potřeba nechat pohovku i profesionálně vyčistit.

Jak se zbavit různých druhů skvrn

Pohovky jsou často vysázeny naše skvrny od kávy, čaje, červeného vína, potu a krve. Každá z nich se liší v tom, jak se s ní nejlépe vypořádat.

Skvrny od kávy a čaje

Pokud na pohovce zůstala skvrna po kávě nebo čaji, nejlepší je postupovat ihned. Neředěné mýdlo naneste na skvrnu a nechte ho několik minut působit. Štětcem nebo hadříkem skvrnu jemně vysušte. Pokud skvrna stále viditelná, vyčistěte ji směsí vody a octu (1:1) nebo čisticího prostředku na bázi enzymů.

Skvrny od červeného vína

Skvrna od červeného vína se odstraňuje rychleji, než si myslíte! Pokud na skvrnu okamžitě nalijete bílé víno, většinou skvrna zmizí. Pokud to nestihnete nebo to nepomůže, na skvrnu naneste sůl a nechte důkladně zaschnout. Poté sůl odklopte a postupujte stejně jako v případě skvrny od kávy.

Skvrny od potu

Skvrny od potu mohou být velmi nevzhledné, zvláště pokud jsou na tmavší látkové pohovce. Pokud se s nimi nevypořádáte rychle, mohou způsobit trvalé poškození. Pokud skvrna ještě není zaschlá, namočte ji do teplé vody s trochou sody bikarbony. Poté ji vyčistěte štětcem a nechte oschnout.

Skvrny od krve

Skvrny od krve nejsou příjemné, ale naštěstí se dají dobře odstraňovat. Krev má překvapivě dobré vlastnosti, které pomáhají s odstraňováním skvrn. Nikdy ale nečistěte skvrny od krve horkou vodou, pouze studenou. Na skvrnu působte roztokem soli a studené vody. Poté skvrnu otřete hadříkem namočeným ve studené vodě.

Závěr

Látkové pohovky jsou velmi pěkné a pohodlné, ale když se o ně nedbá, mohou rychle ztratit svůj šarm. Je důležité pravidelně je čistit a v případě potřeby si objednat i profesionální čištění. Doufáme, že vám tento článek pomohl s vypořádáním se s různými druhy skvrn na vaší látkové pohovce.

Podobné příspěvky