Jak se správně poprvé ošetřit štěně?

Správné umytí lepkavé želvovky není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Pokud máte želvovku doma, určitě víte, že se jedná o velmi citlivé a náročné zvíře, které potřebuje speciální péči. V této článku se dozvíte, jak správně umýt lepkavou želvovku, aby zůstala zdravá a spokojená.

Jak umýt lepkavou želvovku správně?

Pokud máte doma želvovku, pravděpodobně už jste se potýkali s problémem lepkavé kůže. Přestože želvy jsou zvířata poměrně hygienická a samy se často čistí, často se stává, že se na kůži tvoří lepkavá vrstva. V tomto článku se dozvíte, jak lze lepkavou želvovku umýt správně.

Proč má želvovka lepkavou kůži?

Nejprve si musíme vysvětlit, proč se lepkavá vrstva na kůži želvy tvoří. Jde o přirozený proces, při kterém se na kůži hromadí zbytky potravy, bakterie a jiné nečistoty. Tyto nečistoty se mohou na kůži želvy usazovat i při nepravidelné hygieně či nedostatku čisté vody.

Jak lze lepkavou kůži prevencí omezit?

Existuje několik způsobů, jak lze lepkavou kůži u želvy omezit. Prvním krokem je zajistit čistou vodu vždy, když si želva lehne do vody. Voda by měla být nejen čistá, ale také příjemně teplá, aby stimulovala kůži želvy a pomohla jí se zbavit nečistot.

Dalším krokem může být pravidelné čištění akvária či terária. Zdrojem nečistot mohou být také jídlo, které dostává, takže je nutné jej vybírat s rozumem a měnit ho ve stanoveném intervalu.

Jak lepkavou kůži želvy umýt?

Přestože výše uvedené kroky pomáhají omezit výskyt lepkavé kůže, není vyloučeno, že se kůže želvy opět zalepí. V tom případě je potřeba přistoupit k čištění kůže želvy. K tomuto účelu se doporučuje speciální šampon pro želvy, který nejen kůži očistí od nečistot, ale také napomůže v jejím hojení.

Nejprve musíte želvu připravit na čištění. Zajistěte teplo a klidné prostředí. Poté naneste na želvu šampon a začněte jemně masírovat kůži želvy. Pozor, při masáži používejte jen jemné pohyby, abyste nedráždili pokožku. Důležité je také šampon po důkladné masáži opláchnout.

Po čištění je důležité želvu dobře osušit, aby se nedošlo k dalšímu znečištění kůže. Použijte měkký ručník a osušte kůži důkladně tak, aby zbyla voda jen na povrchu krunýře.

Závěr

Lepkavá kůže u želvy může být pro majitele celkem nepříjemná záležitost. Nicméně lze ji snadno omezit prostřednictvím pravidelného čištění a prevencí. Pokud se kůže u želvy opět zalepí, postupujte podle výše uvedených kroků pro její úspěšné očištění. Při čištění pamatujte na maximální opatrnost a jemnost s krokem, aby nedošlo k narušení kůže či dráždění želvy.

Podobné příspěvky