Jak čistit pračku Samsung - nejlepší postupy a tipy

Dřevěné podlahy jsou krásným a přirozeným prvkem v interiéru, který našemu domovu dodává pocit domácnosti a přívětivosti. Bohužel se však s nimi pojí i určitá nevýhoda – jde o materiál, který může rychle znečistit a vyžaduje pravidelnou údržbu. Jednou z nejnáročnějších činností při údržbě tvrdých dřevěných podlah je jejich hloubkové vyčištění. V dnešním článku se zaměříme na to, jak tento úkol zvládnout co nejlépe a nejúčinněji.
Jak hloubkově vyčistit tvrdé dřevěné podlahy

Tvrdé dřevěné podlahy mohou být krásnou a trvanlivou součástí každého domova, ale aby zůstaly takové, vyžadují pravidelnou údržbu. To platí zejména, jestliže podlahy trpí dennodenními útoky od bot, domácích zvířat a neustálými chodníky. Ať už jste nové podlahy právě nainstalovali nebo chcete pro své starší podlahy vyzkoušet něco nového, následující hloubkový postup vám pomůže udržet tvrdé dřevěné podlahy v dokonalém stavu.

Nástroje a materiály

Předtím, než začnete čistit vaše tvrdé dřevěné podlahy, budete muset sehnat správné nástroje a materiály. Mějte na paměti, že to, co funguje pro jiné druhy podlah, nemusí být vhodné pro tvrdé dřevěné podlahy, které mají své speciální potřeby. Následující nástroje a materiály jsou to, co budete potřebovat:

– Mop nebo hadr
– Kbelík
– Mopovací rohožka
– Budicí sůl
– Mýdlo na podlahu
– Očistač podlahy
– Kvalitní vosk na podlahy

1. Vyčištění podlahy pomocí hadru a roztoku budicí soli

Předtím, než začnete hloubkově čistit vaše tvrdé dřevěné podlahy, je nutné její úplné vyčištění pomocí hadru a roztoku budicí soli. Toto roztok můžete vyrobit jednoduše smísením a rozpuštěním jedné polévkové lžíce soli na jednu litru vody.

Nalijte roztok do kbelíku a pomocí hadru naneste na celou plochu podlahy. Nezapomeňte uklízet a vysát všechny malé nečistoty, aby se nedostaly do roztoku. Poté nechte podlahu zaschnout, nejlépe několik hodin.

2. Praní podlahy mýdlem na podlahu

Jakmile je podlaha suchá, naneste mýdlo na podlahu. Mějte na paměti, že mýdlo musí být určeno speciálně pro tvrdé dřevěné podlahy. Nalijte malé množství mýdla na podlahu a rozetřete ho po povrchu.

Po rozetření mýdla použijte mop nebo hadr, abyste podlahu vyčistili. Nezapomeňte se zbavit veškerého mýdlového řešení z podlahy, jakmile ji vyválejte, jinak mohou zůstat nevzhledné zbytky.

3. Odstranění nečistot pomocí očistače podlahy

Nyní použijte očistač podlahy. Tyto očistače jsou speciálně navrženy pro odstranění jakékoli zbývající špíny a nečistot z tvrdé dřevěné podlahy. Nalijte malé množství očistače na podlahu a použijte hadr nebo mop. Nezapomeňte podlahu po dokončení opět vymýt.

4. Voskování podlahy

Jakmile je podlaha čistá a suchá, můžete přistoupit k poslednímu kroku – voskování podlahy. Silně doporučený kvalitní vosk na podlahy zajistí, že vaše tvrdé dřevěné podlahy budou chráněny před poškozením. Když budete podlahu vlastnoručně voskovat, budete mít faktickou kontrolu, jak moc se vosk aplikuje na každou část podlahy.

Nanášejte vosk na podlahu malým množstvím a rovnoměrně ho distribuujte na celou plochu podlahy. Ujistěte se, že je vosk naprosto suchý až než si přístrojů, nábytku, záclony, a t.d. zařadíte zpět na podlahu.

V závěru

Tvrdé dřevěné podlahy mohou být klíčovým prvkem v každém domově. S tím, stejně jako se všemi ostatními věcmi v domě, vyžadují pravidelnou údržbu. Pamatujte na to, že jakékoliv unaveno k nevzhledu až poškození je možné zabránit pomocí dodržování těchto kroků. Vyčištění a udržování tvrdé dřevěné podlahy zvládnete snadno s vybavením k dokonalému provedení a několika kroky, které jsou jasně popsány výše. Použijte tyto návody a pokud si nebudete jisti, kontaktujte profesionály!

Podobné příspěvky