Jak čistit litinovou pánvi s rezí

Hliníková pánev je jedním z nejdůležitějších a nejpoužívanějších kuchyňských nástrojů. Je to skvělá volba, protože je lehká a snadno se udržuje. To však neznamená, že se nemusíte starat o její čištění. Je to stejně důležité jako udržování jakéhokoli jiného kuchyňského nástroje. Následující tipy a triky vám pomohou udržet vaši hliníkovou pánev ve skvělém stavu.

1. Použijte jemnou houbu

K čištění hliníkové pánve je nejlepší použít jemnou houbu a teplou vodu. Je dobré se vyhnout hrubým kartáčům nebo drátěným kartáčům, protože by mohly poškrábat povrch pánve. Jemná houba by měla být dostatečná k odstranění jakéhokoli zbytku jídla nebo nečistot.

2. Použijte lžíci nebo dubovou vidličku

Pokud je na pánvi silně zaschlý nečistoty, můžete použít lžíci nebo dubovou vidličku k odstranění zbytků. Je důležité se ujistit, že používáte jemnou lžíci nebo vidličku, abyste se vyhnuli poškrábání povrchu pánve.

3. Použijte jedlou sodu

Jedlá soda je skvělým prostředkem pro čištění hliníkové pánve. Smíchejte jedlou sodu s teplou vodou a mírně namočte pánev. Poté jemně scrub povrch pánve pomocí jemné houby. To by mělo pomoci odstranit zbytky jídla nebo nečistot. Poté opláchněte pánev a osušte ji do sucha.

4. Použijte octovou vodu

Octová voda je dalším skvělým prostředkem pro čištění hliníkové pánve. Smíchejte jednu polévkovou lžíci octu s jednou šálkem teplé vody a nalijte směs do pánve. Nechte pánev stát po dobu 15-20 minut, poté opláchněte a osušte do sucha.

5. Použijte tekutý mycí prostředek

Tekutý mycí prostředek je dalším skvělým prostředkem pro čištění hliníkové pánve. Nalijte trochu tekutého mycího prostředku do pánve a přidejte teplou vodu. Pak jemně scrub povrch pánve pomocí jemné houby a opláchněte a osušte do sucha.

6. Použijte citronovou šťávu

Citronová šťáva je dalším skvělým prostředkem pro čištění hliníkové pánve. Nalijte trochu citronové šťávy do pánve a přidejte teplou vodu. Pak jemně scrub povrch pánve pomocí jemné houby a opláchněte a osušte do sucha.

7. Použijte směs octu a jedlé sody

Pokud máte silně zaschlé nečistoty, můžete použít směs octu a jedlé sody. Smíchejte jednu polévkovou lžíci octu s jednou polévkovou lžíci jedlé sody a nalijte směs do pánve. Nechte pánev stát po dobu 15-20 minut, poté opláchněte a osušte do sucha.

Závěr

Hliníková pánev je skvělým kuchyňským nástrojem, ale je důležité, abyste se starali o její čištění. Tímto způsobem se můžete ujistit, že vaše hliníková pánev bude v dobrém stavu po mnoho let. Výše uvedené tipy a triky vám pomohou udržet vaši hliníkovou pánev ve skvělém stavu.

Podobné příspěvky