Jak čistit uši kočky

Dokonalé koupelny nejenom vypadají dobře, ale také poskytují pohodlné a hygienické místo pro osobní hygienu. Nicméně, vzhledem k častému používání a vytváření vodních skvrn, mohou kachlíky a spoje mezi nimi rychle ztratit svou krásu a začít působit nevzhledně. Úklid v koupelně není snadný, ale čištění spojů mezi kachličkami může být velmi únavné. V tomto článku přinášíme tipy jak čistit spoje mezi kachlíky efektivně a bez stresu.

Jak čistit spoje mezi kachlíky: Tipy na efektivní úklid

Čištění spojů mezi kachlíky může být nejjednodušší úkol na světě, pokud víte, jak na to. Pokud si to uděláte správně, můžete vyhodit zaprášenost, zbytky a nečistoty, které se tam acumulují v průběhu času, a zanechat vše svěží a čisté. Jakmile se dostanete do rytmu, můžete být hotovi během hodiny nebo dokonce i dřív. Níže jsou některé základní kroky, které by vám mohli pomoci při čištění spojů mezi kachlíky.

Připravte se na práci

Nejprve si připravte vše, co budete potřebovat. Potřebujete hadřík, hadici s vodou, kbelík, odmašťovadlo na kachle a podlahu (pokud jste na ní nezakrytí). Pokud máte k dispozici čistící prostředek na kachle, použijte jej k uprání kachliček. Pokud ne, můžete použít např. octovou směs na kachle, která velmi dobře funguje.

Odstraňte zbytky mezi kachličkami

Odstraňte příliš velké kusy prachu a trosky s štětcem nebo houbou. Pokud máte k dispozici vysavač, použijte jej ke zpracování zbytků.

Naneste čistič a odmašťovač kachliček

Použijte svoji volenou čistič na kachličky a naneste ji na spoje pomocí houby nebo malé kartáče. Přehánějte to! Potom můžete použít odmašťovací prostředek na kachle, vetřít jej na spoje mezi kachličkami a nechte na chvíli působit.

Jemně čistěte spoje mezi kachličkami

Počkejte, až čistič a odmašťovač působí asi 10 minut. Poté důkladně opláchněte vodou. Pokud nějaké nečistoty zůstaly na spojích, použijte hadřík a vodu, abyste kachličky očistili. Pokud jsou spoje velmi špinavé, zkuste mírnou škrábací síť.

Odstraňte zbytky a suchejte

Potom opláchněte mokrý hadřík a odstraňte zbytky čisticího a odmašťovacího prostředku. Poté spoje rozetřete suchým hadříkem, aby se jim vyhnuly zbytky vody a s případnými stíny. Pokud jste čistili kachle, potřebovat je vysušit, abyste zabránili poškození nebo otiskům z vody.

Zamyslete se nad tím, jestli vyžadují další čištění

Pokud jste už delší dobu nečistili spoje mezi kachličkami nebo váš čisticí a odmašťovací prostředek nefungoval podle očekávání, možná budete muset spoje čistit ještě jednou. Berte na vědomí, že v průběhu času mohou spoje mezi kachličkami blednout, a proto je můžete chtít chránit distančními prvky mezi kachličkami.

Doufejme, že tyto tipy vám pomohou vyčistit spoje mezi kachličkami rychle a účinně a nenechte je po sobě nečisté. Čisté spoje mezi kachličkami jsou skvělým způsobem, jak zlepšit vzhled vašich kachlíků a zachovat je hygienické.

Podobné příspěvky