Jak umýt okna bez Windexu?

Čistota ušních boltců u koček je klíčová pro udržení jejich zdraví a pohody. Bohužel, ne každá kočka se nechá bez problémů čistit. Pokud se vám však podaří ji přesvědčit a chcete ji správně a bezpečně vyčistit, můžete použít vatové tyčinky. V tomto článku se dozvíte, jak postupovat při této pracné úloze správně a bez rizika pro vašeho mazlíčka.

Jak čistit uši koček s vatovými tyčinkami

Když jste velkým milovníkem koček, určitě víte, jak důležité je udržovat jejich uši čisté a zdravé. Pokud nevíte, jak na to, nebo ještě hledáte nejlepší způsob, jak čistit uši vaší kočky, nebojte se – v tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o čištění uší koček s vatovými tyčinkami.

Proč je důležité udržovat uši kočky čisté?

Uši kočky jsou velmi citlivou a důležitou částí těla. Mimo to, že kočky bývají velmi zvídavé a zvědavé zvířata a rády si prohlížejí své okolí, své uši využívají také pro komunikaci a udržují tak tělesnou rovnováhu. Proto je důležité udržovat uši koček čisté a zdravé, abyste se vyhnuli nepříjemnostem a zdravotním problémům, jako jsou například infekce, výtoky, bolesti a v horším případě i ztráta sluchu.

Jak poznat, kdy je nutné čistit uši kočky?

Obecně platí, že uši koček jsou dobře vybaveny na čištění samy. Pokud se vaše kočka neustále škrábe za uchem nebo si tře hlavou o kus nábytku nebo koberec, je to někdy znamení, že potřebuje čištění uší. Podívejte se také na vnitřní stranu uší, jestli jsou čisté nebo zaneřáděné a zda vaše kočka nevykazuje příznaky bolesti nebo krvácení.

Jak čistit uši kočky s vatovými tyčinkami?

Nyní se dostáváme k hlavnímu tématu. Jak čistit uši kočky s vatovými tyčinkami? Zde je návod krok za krokem:

1. Připravte si prostor a nástroje

Předtím, než začnete čistit uši vaší kočky, vezměte si za úkol rychlé úklidovanie okolí (kočky mohou být hbité a rychlé, když se chtějí posadit na váš čerstvě vyžehlený oblek). Také si připravte sterilní nebo čisté vatové tyčinky a čisticí roztok pro uši, který si pořídíte v lékárně nebo u veterináře.

2. Sedněte si s kočkou na klín

Když se vám podaří chytit svou kočku a uložit ji na klín, můžete začít s čištěním.

3. Očistěte zbytky

Pokud v koččce zjistíte zbytky tuku, vosku nebo vlhkých sekretů, můžete použít vatovou tyčinku namočenou do čistícího roztoku a jemně je vyčistit. Mějte na paměti, že přestávky a pauzy, kdy kočka může odejít, mohou budit nedůvěru a agresivitu.

4. Vinovníky těžké nečistoty označte a zavolejte veterináře

Pokud se však dostanete na řadu infekce, krvácení nebo těžkou nečistotu, vyhledejte pomoc veterinárního lékaře a kočku nebolete. Nikdy byste neměli infikované tkáně házet do koše, ale vždy je uložte na desinfikované place a vše důkladně očistit antiseptikem.

5. Dbejte na sterilitu

Dbejte na to, aby jste už v dále uši, které jste už čistili, nepoužili tutéž vatovou tyčinku, což by mohlo způsobit přenos infekce na jinou část ucha.

Závěr

Jak jste si mohli přečíst, čištění uší koček s vatovými tyčinkami není nic složitého, ale je nezbytné pro jejich zdraví a pohodlí. Pokud se však potýkáte s těžkou nečistotou, krvácením nebo jinými problémy, které sami nezvládnete, vyhledejte pomoc veterinárního lékaře. Mějte na paměti, že dobrá hygiena uší vaší kočky je důležitou součástí celkové péče o jejich zdraví.

Podobné příspěvky