Jak vyčistit spálenou mikrovlnnou troubu

V dnešní době jsou velikosti souborů stále větší a větší a pro uchování všech dat je tedy potřeba dostatečné místo na disku. Pokud ale máte počítač Mac, může se stát, že se vám disk zaplní a budete muset uvolnit místo. V tomto článku se dozvíte, jak jednoduše a rychle uvolnit místo na disku v počítači Mac.
Jak uvolnit místo na disku v počítači Mac

Ještě nedávno byly počítače Mac považovány za nejlepší volbu pro pracovníky v oblasti grafiky, hudby nebo videa. Nicméně, v dnešní době pocitů úspory místa na disku prohloubeně, jak ukládáme stále více médií, dokumentů a programů. Pokud máte pocit, že se Váš počítač pomalu plní a potřebujete uvolnit místo na disku, v této příručce najdete několik tipů na to, jak to udělat.

Jak zjistit stav Vašeho disku

Než se pustíme do řešení problému, je důležité nejprve zjistit, jaké jsou stavy disku a jaký prostor zase zabalí různé složky a soubory.

Klikněte na Apple v levém horním rohu obrazovky a vyberte možnost „About This Mac“. Poté klikněte na kartu „Storage“. Zobrazí se vám přehled o použitém a volném místu na disku a kolik místa znehodnocují jednotlivé kategorie souborů, jako jsou dokumenty, fotky, hudba, aplikace atd.

Toto okno vám umožní důkladně zkontrolovat a vyhodnotit skutečné využití disku. Nyní můžete začít s pomocí několika jednoduchých kroků uvolňovat místo na disku.

1. Odstraňte nepotřebné soubory a programy

Snadný způsob, jak uvolnit místo na disku Macu, je odstranění nepotřebných souborů a programů. Verze Mac od El Capitanu umožňuje mnoha novým způsobům usnadnit to, co zahrnuje tradiční přetáhnutí položky do koše.

Stiskněte klávesu Command + Delete pro přesun souborů do koše a noční klávesu Option + Command + Delete pro okamžité odstranění souboru. Pokud si nejste jisti, kde jsou uloženy nepotřebné soubory, můžete vyhledat soubory podle velikosti pomocí funkce v průzkumníku.

Co se týče programů, ktoré už nevyužíváte stačí je jednoduše odinicializovat. Pokud nechcete nechte malé stopy v systému, instalujte a užijte si extra aplikace, jako například AppCleaner, které zajistí kompletní smazání programů.

2. Využijte iCloud

Přístup k iCloud je ještě jedním způsobem, jak uvolnit místo na disku. Jednoho se musíte přihlásit ke svému Apple ID a zapnout funkce iCloud Drive, Fotky nebo Dokumenty a data při nastavení a doplnit konfiguraci v rzných aplikacích.

iCloud pomáhá zmenšit náleště diskovou zátěž tím, že stahuje data pouze tehdy, když je potřebujete, tak volné místo zachováváte. Prostřednictvím této technologie můžete snadno přistupovat k fotografiím, hudbě a dokumentům z různých zařízení s Apple ID.

3. Vyprazdňte koš

Pokud jste již přesunuli soubory do koše a chcete uvolnit ještě více místa na disku, můžete koš jednoduše vyprázdnit.

Kontrola koše na disku obvykle rozhoduje, jestli soubory budou přesunuty na váš fyzický disk nebo odstraněny. Vyprazdňováním koše se tyto soubory dokončeně smažou na disku, čímž se zcela zredukuje místo na disku.

4. Vyskladávejte si fotky

Skladování fotek na disku Macu může zabrat hodně místa. Můžete využít různé služby cloudového úložiště, jako je iCloud nebo Google Photos, abyste snížili velikost svého fotoprázdného servru.

Můžete učinit také pomocí zmenšování velikostí fotografií. Ne každá fotka musí mít šířku 3000 pixelů, když máte na cestě. V aplikaci Fotky v počítači Mac si jednoduše vyberete fotky podle typu a zmenšujete je.

5. Vyčistěte Safari

Prohlížeč Safari na vašem počítači Mac se skládá z různých položek, které mohou uložit do mezipaměti, jakmile se připojíte ke světovému internetu.

Pro vyčištění uložených souborů v prohlížeči Safari použijte nástroj „Vyprázdnit mezipaměť“ (Shift + Command + Delete), což vám umožní uvolnit potřebné úložné místo a k uninstallpřáci.

Závěr

Tyto tipy jsou jen nejzákladnější kroky, které můžete provést pro snížení velikosti svého disku. Pomohou vám uspořit cenné místo, takže místo toho, abyste si kupovali svůj nový počítač, bude stačit trocha času stráveného užíváním uvedených kroků. Znovu zkontrolujte, kde má uložené soubory, které už nevyužíváte, a přehodnoťte, jaké typy souborů nebo aplikací mohou být uloženy v iCloudu nebo dalších cloudových úložiští.

Podobné příspěvky