Jak čistit podrážky bot

Ve snaze udržet bílé oblečení co nejjasnější a co nejdéle bez skvrn, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Každý materiál vyžaduje specifickou péči, aby byl účinně vyčištěn bez poškození. V tomto článku vám představíme několik nejefektivnějších tipů a triků, jak účinně vyčistit vaše bílé oblečení.

Jak nejefektivněji vyčistit bílé oblečení

Čisté a bílé oblečení může být krásné, ale také obtížné udržet v této podobě. Každý z nás se někdy potýkal s tím, že po praní bílého oblečení zůstaly stále viditelné skvrny nebo se objevily šedé odstíny. Jak ale zachovat bílou barvu a vyhnout se těmto problémům?

1. Sledujte nařízení na štítcích

Na každém štítku oblečení jsou uvedena nařízení, jak dané oblečení prát. Na těchto štítcích můžete najít informace o maximální teplotě, oblečení, pro které se doporučuje ruční praní, nebo i o použití bělidla. Pokud chcete udržet bílé oblečení v dobré kondici, je velmi důležité, abyste se řídili těmito pokyny.

2. Praní v horké vodě

Bílé oblečení by se mělo prát v co nejteplejší vodě, kterou vaše pračka nabízí. Teplota vody by měla být kolem 60 stupňů Celsia. Pokud se vám nechce žehlit oblečení, stačí, když budete používat teplejší vodu a oblečení nechte oschnout na věšáku. Tuto možnost doporučujeme zejména pro bavlněné oblečení.

3. Odstraňte skvrny před praním

Pokud máte na oblečení viditelné skvrny, je důležité je odstranit před praním. V opačném případě by mohly být skvrny neodstranitelné. Nejlepší způsob, jak se jich zbavit, je ihned po vzniku skvrn použít tekuté mýdlo na praní nebo speciální odstraňovač skvrn. Jedině tak se můžete zbavit těch nejodolnějších skvrn.

4. Oblečení nechte namočit

Než začnete prát bílé oblečení, je dobré oblečení nechat namočit. Tento krok pomůže odstranit zbytky špíny, které by mohly během praní způsobit šedivé odstíny nebo dokonce fleky. Nechte oblečení namočit v teplé vodě bez detergentů po dobu minimálně 30 minut.

5. Používejte speciální bělidlo

Pokud chcete mít maximálně bílé oblečení, můžete použít speciální bělidlo pro bílé prádlo. Bělidlo dokáže zářivě zvýraznit bílou barvu a zbavit se i těch nejodolnějších skvrn. Buďte však opatrní a postupujte podle návodu na obalu bělidla, abyste nezpůsobili nevratné poškození oblečení.

Závěr

Výše uvedené tipy pomohou udržet vaše bílé oblečení v co nejlepší formě. Pokud se budete řídit pokyny na štítcích a budete dodržovat pokyny výrobců pracích prostředků, můžete se těšit z krásného a bílého oblečení. Pokud budete mít nějaké problémy s odstraňováním skvrn nebo péčí o své oblečení, neváhejte vyhledat pomoc odborníků.

Podobné příspěvky