Jak účinně uklidit klec pro morče: tipy a triky

Pokud máte v obývacím pokoji popcornový strop, s největší pravděpodobností víte, jak rychle se na něm hromadí prach. Ačkoliv se tento stropový design stal velmi moderním ten poslední rok, udržování jeho vzhledu může být náročné. Bohužel, jakmile se prach usadí na povrchu popcornového stropu, je těžké se ho zbavit. V dnešním článku si ukážeme, jak efektivně odstranit prach z popcornového stropu.

Jak se zbavit prachu na popcornovém stropě

Pokud máte doma popcornový strop, jistě víte, jak snadno se na něm drží prach a špína. Právě proto je nutné tento typ stropů pravidelně čistit. To vám nejen zlepší kvalitu vzduchu, ale také vám usnadní údržbu stropu. V tomto článku se dozvíte, jak se zbavit prachu na popcornovém stropě.

Co způsobuje tvorbu prachu na popcornovém stropě?

Popcornový strop, neboli strukturovaný strop, je poměrně běžným typem stropu, který se objevil v 70. letech. Tento strop se vyrábí zákaldováním malé kuličky na podklad pomocí speciální metody. Tento proces vytváří malé textury a hrboleky na povrchu stropu, díky kterým se tento strop stává atraktivním a zároveň schopným potlačit hluk.

Bohužel, právě tyto textury a hrboleky způsobují, že se na stropu poměrně snadno usazuje prach a špína. Pokud se na tomto typu stropu nashromáždí dostatek prachu a špíny, může to vést k obtížnému čištění.

Jak čistit popcornový strop?

1. Kontrolujte strop pravidelně

Průměrná osoba by si měla popcornový strop čistit každé dva až tři roky. Pokud v domácnosti žije alergik, měl by být popcornový strop čištěn alespoň jednou ročně. Důležité je čistit strop pravidelně, protože se tak udrží jeho kvalita a vy se zbavíte prachu.

2. Vyčistěte strop krouživými pohyby

Pokud se již na popcornovém stropu nachází dostatek prachu, je třeba ho před čištěním odstranit. Prach je nejlepší odstranit pomocí vysavače. Pokud nemáte vysavač, můžete použít měkkou koště nebo vlhčený hadřík.

Čištění stropu se provádí pomocí krouživých pohybů. Pokud je strop silně znečištěný, použijte mýdlovou vodu a měkkou houbu.

3. Použijte profesionální čističe

Pokud se vám zdá, že sami nedokážete popcornový strop vyčistit, můžete kontaktovat profesionální firmu specializující se na úklid. Tyto firmy obvykle používají speciální čističe, které jsou šetrné ke struktuře stropu.

4. Použijte redukci prachu

Pro snížení tvorby prachu na popcornovém stropě existuje speciální redukce prachu. Jedná se o výsoce účinný sprej, který pomáhá redukovat usazování prachu, staví se proti alergenům a zlepšuje kvalitu vzduchu. Tento sprej je snadno aplikovatelný a bezpečný pro použití.

Závěr

Popcornový strop se stává čím dál tím populárnějším typem stropu díky svému unikátnímu designu a zvukově izolačním vlastnostem. Nicméně je nutné strop pravidelně čistit, aby se zabránilo tvorbě prachu a špíny. Pokud nemáte čas na čištění stropu, můžete vždy kontaktovat profesionální firmu a nechat si strop vyčistit. Pokud se chystáte na čištění stropu sami, pamatujte na použití měkkou houbu, krouživé pohyby a mýdlovou vodu.

Podobné příspěvky