Jak čistit rez z kovových povrchů?

V dnešní době stále více lidí používá MacBook k práci i zábavě. Obrazovka je jedním z nejdůležitějších prvků tohoto zařízení, ale jak správně čistit obrazovku MacBooku, aby nebyla poškozená? V tomto článku se budeme věnovat správným postupům čištění obrazovky MacBooku, abyste mohli po létech používání stále užít ohromující zážitek při sledování videí, fotografií a práci s texty.

Jak správně čistit obrazovku MacBooku?

Při práci na MacBooku se celou dobu díváme na displej, a proto je důležité, aby byl co nejčistší a bez nečistot. Existuje několik způsobů, jak obrazovku MacBooku čistit. Je důležité používat správné nástroje a postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození displeje. Jak na to?

1. Vypněte MacBook

Nejprve je třeba vypnout MacBook, aby nedošlo k nechtěnému stisknutí zkratkových kláves, které by mohly způsobit nežádoucí vliv na zobrazení obrazovky.

2. Vyčistěte obrazovku od prachu a nečistot

Při čištění obrazovky MacBooku je nejdůležitější odstranit prach a jiné nečistoty. K tomu můžete použít speciální čisticí prostředky nebo klasický hadřík.

a. Speciální čistící prostředky

Existuje mnoho druhů speciálních čisticích prostředků, které jsou určeny pro čištění obrazovek. Tyto prostředky by měly být aplikovány na hadřík, nikoliv přímo na obrazovku, aby nedošlo k poškození displeje. Prostředky by měly být aplikovány jemnými krouživými pohyby po celé ploše obrazovky. Po ošetření by se měly nechat vyschnout a následně vytřít čistým hadříkem.

b. Klasický hadřík

Pokud speciální čistící prostředky nejsou k dispozici, lze použít klasický hadřík. Před použitím by se měl hadřík opatrně otřít, aby se odstranily z něj větší nečistoty, které by mohly poškodit obrazovku. Poté by se měl hadřík lehce navlhčit a opatrně přejít po celé ploše obrazovky. Důležité je nepoužívat hrubé hadry nebo jiné tvrdé hmoty, které by mohly způsobit poškození displeje.

3. Použití mikrovláknové utěrky a Speciální čisticí prostředky

Mikrovláknové utěrky jsou ideální pro čištění obrazovek, protože jsou jemné a nezpůsobují poškození displeje. Kombinace mikrovláknové utěrky s speciálním čistícím prostředkem může vytvořit perfektní prostředek pro čištění obrazovek. Mikrovláknová utěrka by měla být mírně navlhčena a opatrně přejíždět po celé ploše obrazovky. Postupujte opatrně a jemnými pohyby.

4. Použití alkoholu

Je možné použít i alkohol, ale pouze v případě, kdy jsou všechny ostatní možnosti vyčerpány. Alkohol může být použit na klasický hadřík nebo na mikrovláknovou utěrku. Důležité je používat pouze minimální množství alkoholu. Poté se hadřík nebo utěrka mírně navlhčí alkoholem a opatrně se přejíždí po celé ploše obrazovky.

5. Pročištění klávesnice

Neméně důležitou součástí MacBooku je klávesnice. Na klávesnici se nachází mnoho bakterií a nečistot, proto je třeba ji pravidelně čistit. Lze použít klasický hadřík a jemně přejít po celé ploše klávesnice. Lze také použít vodorovně umístěnou kartu, například občanský průkaz, kterou zavěsíme mezi klávesy a poté ji pohybujeme nahoru a dolů po celé ploše klávesnice.

Závěr

Pro správnou údržbu MacBooku je důležité pravidelně čistit obrazovku a klávesnici. Je důležité používat správné nástroje a postupovat opatrně. Pokud budete následovat výše uvedené rady, udržíte svůj MacBook v perfektním stavu a prodloužíte mu tak jeho životnost.

Podobné příspěvky