Jak správně čistit nerezovou pánev?

Každý, kdo pravidelně používá Facebook, se může setkat s problémy s výkonem stránky. Jedním z důvodů může být nahromaděné množství dat v mezipaměti (cache), což může negativně ovlivnit rychlost a plynulost načítání obsahu. V následujícím článku si přiblížíme, jak jednoduše vyčistit cache na Facebooku a vylepšit tak jeho výkon.

Jak vyčistit cache na Facebooku pro lepší výkon

Máte pocit, že Facebook na vašem počítači nebo mobilním telefonu pracuje pomaleji než obvykle? Nebo se vám některé funkce zobrazují špatně nebo vůbec nefungují? Řešením může být vyčištění cache na Facebooku. Co to vlastně je a jak na to? V tomto článku vám vše vysvětlíme.

Co je cache na Facebooku

Cache na Facebooku je soubor dočasně uložených dat, které Facebook ukládá na vašem zařízení. Tyto data obsahují informace o všech stránkách, které jste na Facebooku navštívili, jako jsou profily, skupiny, události a další.

Při návštěvě webu se soubory z cache načítají mnohem rychleji než kdybychom každou stránku načítali znovu a znovu z internetu. Ty však mohou být někdy zastaralé nebo poškozené a mohou způsobit některé problémy s výkonem na Facebooku. Proto je čištění cache na Facebooku důležité.

Jak vyčistit cache na Facebooku

Vyčištění cache na Facebooku je snadný proces a můžete ho provést buď na vašem počítači, nebo na mobilním telefonu. Zde je postup:

Pro PC

1. Otevřete Facebook v prohlížeči, který používáte.
2. Klepněte na ikonu „trojúhelník“, který se nachází v pravém horním rohu obrazovky.
3. Klepněte na položku „Nastavení a soukromí“.
4. Poté klepněte na „Nastavení“.
5. Klepněte na položku „Obecné“.
6. Najděte sekci „Historie prohlížení“.
7. Klepněte na odkaz „Vyčistit historii prohlížení“.
8. Vyberte časové období, pro které chcete vyčistit cache.
9. Zaškrtněte položku „Cache“ a klepněte na tlačítko „Vyčistit data“.

Pro mobilní zařízení

1. Otevřete aplikaci Facebook na svém mobilním zařízení.
2. Klepněte na ikonu „trojúhelník“, který se nachází v pravém horním rohu obrazovky.
3. Klepněte na položku „Nastavení a soukromí“.
4. Klepněte na položku „Nastavení“.
5. Klepněte na položku „Média a prohlížení“.
6. Klepněte na položku „Vyčistit cache“.
7. Potvrďte akci klepnutím na tlačítko „Vyčistit“.

Co se stane, když vyčistím cache

Vyčištění cache na Facebooku odstraní dočasně uložené informace o vašich návštěvách na Facebooku, ale neovlivní vaše přihlašovací údaje nebo informace uložené na Facebooku. Pokud tedy vyčistíte cache, nebudete muset zadávat heslo, když se přihlašujete na Facebook, a neztratíte žádné své uložené informace.

Cache se automaticky znovu vytvoří, když znovu navštívíte stránky na Facebooku, takže nebudete muset provádět vyčištění cache příliš často.

Závěr

Vyčištění cache na Facebooku může pomoci zlepšit jeho výkon. Proces je snadný a můžete ho provést na vašem počítači nebo na mobilním telefonu. Vyčištění cache odstraní dočasně uložené informace o vašich návštěvách na Facebooku, ale neovlivní vaše přihlašovací údaje nebo uložené informace na Facebooku. Pamatujte si, že cache se automaticky znovu vytvoří, když znovu navštívíte stránky na Facebooku, takže nebudete muset provádět vyčištění cache příliš často.

Podobné příspěvky